آلودگی هوا خطر حمله قلبی و آسم را افزایش می دهد

آلودگی هوا خطر حمله قلبی و آسم را افزایش می دهد

آلودگی هوا خطر حمله قلبی و آسم را افزایش می دهد

بر اساس گزارش سالانه انجمن ریه آمریکا (ALA)، بیش از 40 درصد آمریکایی ها در مکان هایی با سطح آلودگی بسیار بالا زندگی می کنند. این آلودگی هوا به صورت فزاینده ای افزایش یافته است. در مقایسه با گزارش سال گذشته، بیش از دو میلیون نفر بیشتر در جامعه هوای ناسالم تنفس می کردند. علاوه بر این، در طول سه سال تحت پوشش آخرین گزارش، آمریکایی‌ها روزهای کیفیت هوای «بسیار ناسالم» و «خطرناک» بیشتری را نسبت به گذشته در طول تاریخ دو دهه گزارش تجربه کردند. دکتر مردیت مک کورمک متخصص ریه: این واقعیت که ما شاهد افزایش تعداد آمریکایی‌هایی هستیم که تحت تأثیر آلودگی ذرات معلق هستند در مقایسه با سال گذشته، واقعاً نشان می‌دهد که کیفیت هوا همچنان یک نگرانی مهم برای عموم است. جان ویر به عنوان برترین تولید کننده ایرانی روپوش پزشکی، اسکراب جراحی، مانتو پزشکی از اینکه مطلب فوق را مطالعه کردید از شما تشکر می کند.

تغییرات اقلیمی باعث خنثی شدن دستاوردهای سایر مناطق می شود

گزارش  شامل داده‌های سال‌های 2018 تا 2020 است. این گزارش بر روی دو مورد از رایج‌ترین انواع آلودگی هوا مانند آلودگی ذرات ریز (کوتاه‌مدت و در طول سال) و آلودگی ازن تمرکز دارد. انجمن ریه آمریکا این گزارش ها را از سال 2000 تهیه کرده است. در این مدت بهبودهایی در برخی از انواع آلودگی ها وجود داشته است که بخشی از آن توسط قانون هوای پاک هدایت می شود. به گفته نویسندگان این گزارش، انتشار گازهای گلخانه ای ناشی از حمل و نقل، نیروگاه ها و تولید در سال های اخیر کاهش یافته است. تحقیقات نشان می‌دهد که تغییرات آب و هوایی در حال حاضر منجر به طولانی‌تر شدن فصل آتش‌سوزی جنگلی، تعداد بیشتری از آتش‌سوزی‌های جنگلی در هر سال رخ داده است. برای دریافت اطلاعات البسه پزشکی و قیمت آنها با فروشگاه جان ویر تماس بگیرید.

نقاط بیشتری در معرض آلودگی قرار دارند

تحقیقات دیگر تفاوت های نژادی و قومی مشابهی را با آلودگی هوا پیدا کرده است. محله‌هایی با جمعیت آسیایی و اسپانیایی‌تبار بالا کاهش بیشتری در آلودگی هوا در مقایسه با محله‌هایی با جمعیت سفیدپوست بزرگ‌تر را مشاهده کرده اند.  گرچه این ممکن است مثبت به نظر برسد، اما نشان می‌دهد که این جوامع معمولاً بیشتر تحت تأثیر آلودگی قرار می‌گیرند. قیمت اسکراب پزشکی ، مانتو شلوار پزشکی، مانتو شلوار جراحی، مانتو شلوار پزشکی با جان ویر تماس بگیرید.

آلودگی هوا بیشتر از ریه ها تاثیر می گذارد

آلودگی هوا به ذرات ریز جامد و مایع موجود در هوا اشاره دارد. این نوع آلودگی ناشی از کارخانه ها، نیروگاه ها، وسایل نقلیه بنزینی، اجاق ها و شومینه های، سوزاندن هیزم و آتش سوزی های جنگلی است. در حالی که بینی شما تنها درصدی از این ذرات را می تواند فیلتر کند در صورتی که ذرات کوچکتر می توانند به عمیق ترین قسمت های ریه برسند. برخی از ذرات بسیار ریز حتی می توانند وارد جریان خون شده و به قسمت های مختلف بدن بروند، جایی که می توانند سایر اندام ها را تحت تأثیر قرار دهند. آلودگی ذرات می تواند باعث بیماری، بستری شدن در بیمارستان و مرگ های زودرس شود. طبق گزارش ALA، تخمین زده می شود که سالانه 48000 آمریکایی بر اثر آلودگی ذرات ریز جان خود را از دست می دهند.  بیشتر این مرگ و میرها به دلایل تنفسی و قلبی عروقی – مانند حملات قلبی، سکته مغزی، و حملات آسم رخ می دهد. قرار گرفتن کوتاه مدت در معرض آلودگی ذرات ریز نیز با افزایش شانس داشتن نتیجه مثبت در آزمایش کرونا مرتبط است. محققان فکر می کنند که آلودگی هوا ممکن است شدت علائم را بدتر کند تا خطر عفونت را افزایش دهد، اگرچه آنها می گویند تحقیقات بیشتری لازم است. جان ویر به عنوان برترین تولید کننده مانتو کلاسیک، مانتو مینیمال از شما خواهشمند است فاصله اجتماعی را رعایت نمایید.

افزایش آگاهی در مورد خطرات آلودگی هوا

همه ما حق داریم هوای پاک داشته باشیم. اما از آنجایی که ریه های بچه ها در حال رشد است، آلودگی هوا در واقع رشد ریه ها را کاهش می دهد. بنابراین بزرگسالی که در آلودگی بزرگ می شود ظرفیت ریه کمتری نسبت به بزرگسالی دارد که در هوای پاک بزرگ شده است. این نوع تأثیرات در جوامعی که دائماً در معرض آلودگی هوا هستند شدیدتر خواهد بود. قرار گرفتن در معرض طولانی مدت با مشکلات سلامتی مانند وزن کم هنگام تولد در کودکان، افزایش خطر مرگ و میر جنین و نوزادان، اختلال در رشد ریه در کودکان و سرطان ریه مرتبط است. وقتی شرایطی دارید که در همان شهرستان یا همان محله‌ها سال به سال میزان آلودگی هوا بالاتر می‌رود، آن افراد به طور مداوم در معرض سطوح بالاتر آلودگی قرار می‌گیرند. “این واقعا عواقب بسیار جدی برای سلامت عمومی دارد. برای دریافت تجهیزات مناسب برای آلودگی هوا مانند روپوش پزشکی مناسب، ماسک پزشکی، توربان با ما تماس بگیرید.

مدیر سیستم
ارسال دیدگاه