آیا علائم کرونا پس از استفاده از Paxlovid می‌تواند بازگردد

آیا علائم کرونا پس از استفاده از Paxlovid می‌تواند بازگردد

برخی از بیمارانی که Paxlovid مصرف کرده‌اند، گزارش داده‌اند که علائم کرونا پس از بهبود اولیه پس از تکمیل درمان، بازگشته است. مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری اعلام کرد که برخی از افرادی که تحت درمان قرار گرفته‌اند، بین دو تا 8 روز پس از بهبودی اولیه، «بازگشت کووید-19» را تجربه می‌کنند.  افراد دیگری در مورد علائم برگشتی خود در رسانه های اجتماعی گزارش کرده اند یا آنها را به سازمان غذا و دارو گزارش داده اند.

آیا Paxlovid هنوز به عنوان یک درمان کرونا کار می کند؟

کارشناسان می گویند در حالی که این موارد بازگشت نیاز به مطالعه دارند، اما نباید به عنوان شکست Paxlovid تلقی شود. در کارآزمایی بالینی فایزر، این ضد ویروس خطر بستری شدن و مرگ ناشی از کووید-19 را تقریباً 90 درصد در میان بیماران غیر بستری در معرض خطر بیماری شدید کاهش داد.

داروی کرونا و چه کسانی شایسته دریافت آن هستند

اگر علائم پس از مصرف پاکلووید دوباره برگشت، چه باید کرد؟

در حالی که برخی از دانشمندان پیشنهاد کرده‌اند که ممکن است به یک دوره 10 روزه Paxlovid نیاز باشد، هیچ مدرکی مبنی بر اینکه افراد به درمان اضافی با Paxlovid یا سایر درمان‌های ضد ویروسی کووید نیاز داشته باشند وجود ندارد. در صورت عود علائم، اولین کاری که بیماران باید انجام دهند این است که برای بررسی آنتی ژن کووید با پزشک اصلی خود تماس بگیرند. آنها همچنین می توانند از کیت تست در خانه استفاده کنند.

داروی کرونا و چه کسانی شایسته دریافت آن هستند

 

 

 

 

مدیر سیستم
ارسال دیدگاه