اثر آنتی بیوتیک ها بر اثر واکسناسیون کودکان

اثر آنتی بیوتیک ها بر اثر واکسناسیون کودکان

چگونه آنتی بیوتیک ها می توانند بر اثربخشی واکسن در کودکان خردسال تأثیر بگذارند.  این سوالی است که بسیاری از ممکن است آنرا در ذهن داشته باشند. به قول معرف هیچ چیز در زندگی جز مرگ و مالیات قطعی نیست. ممکن است عفونت ها دوران کودکی را نیز به این لیست اضافه کنیم. کودکان هنگام عسطه و سرفه دهان خود را نمی پوشانند و نیز دست های خود را نمی شویند و هر چیزی به دستشان می رسد را به دهانشان می رسانند.  واقعاً جای تعجب نیست که کودکان خردسال معمولاً به بیماری‌های باکتریایی مانند گلودرد استرپتوکوکی، چشم صورتی و عفونت گوش مبتلا می‌شوند. بسیاری از اوقات، این موارد با آنتی بیوتیک درمان می شوند. با این حال، یک مطالعه جدید در ژورنال پزشکی Pediatrics گزارش می دهد که استفاده از برخی آنتی بیوتیک ها می تواند تأثیر منفی بر اثربخشی واکسیناسیون در کودکان زیر 2 سال داشته باشد. جان ویر به عنوان برترین تولید کننده ایرانی روپوش پزشکی، اسکراب جراحی، مانتو پزشکی از اینکه مطلب فوق را مطالعه کردید از شما تشکر می کند.

یافته های تحقیق

به طور خاص، نویسندگان مطالعه بیان کردند که کودکان خردسالی که نسخه های آنتی بیوتیک را بیشتر یا برای مدت طولانی تری دریافت می کردند، سطوح پایین تری از آنتی بادی های مرتبط با واکسن های دوران کودکی داشتند. برای دریافت اطلاعات البسه پزشکی و قیمت آنها با فروشگاه جان ویر تماس بگیرید.

واکسن های مورد مطالعه شامل:

  • DTaP (دیفتری-کزاز-سیاه سرفه بدون سلول)
  • Hib (Haemophilus influenzae type B)
  • IPV (واکسن فلج اطفال غیرفعال)
  • PCV (واکسن مزدوج پنوموکوک)

داشتن آنتی بادی کمتر به معنای محافظت کمتر در برابر این بیماری ها است. علاوه بر این، از آنجایی که استفاده بیش از حد از آنتی بیوتیک برای سال‌ها مورد توجه بوده است، این امر می‌تواند با تأثیر بر ایمنی جمعی در سطح جامعه در برابر این بیماری‌ها فراتر از تک تک کودکان باشد. در حالی که محققان مکانیسم دقیق این نتایج را پیدا نکردند، آنها این نظریه را مطرح کردند که آنتی‌بیوتیک‌های طیف وسیع میکروبیوم روده را برای مدت طولانی تغییر می‌دهند و در نتیجه مکانیسم‌هایی را که به واکسن‌ها اجازه می‌دهند به درستی کار کنند را مختل می‌کنند. . قیمت اسکراب پزشکی ، مانتو شلوار پزشکی، مانتو شلوار جراحی، مانتو شلوار پزشکی با جان ویر تماس بگیرید.

 

مصرف آنتی بیوتیک ها

آنتی بیوتیک ها هنوز در کودکان خردسال کاربرد دارند.  آموکسی سیلین یکی از آنتی بیوتیک هایی است که معمولا استفاده می شود. نویسندگان مطالعه دریافتند که تأثیر قابل توجهی بر سطح آنتی بادی ندارد.

آنتی بیوتیک هایی که بر سطح آنتی بادی تأثیر منفی گذاشتند عبارتند از:

  • سفتریاکسون
  • سفدینیر
  • آموکسی سیلین/کلاوولانات (آموکسی سیلین همراه با کلاوولانات)

مشخص شد که آموکسی سیلین/کلاوولانات به طور خاص پس از یک دوره 5 روزه هیچ اثر قابل توجهی بر ایمنی ناشی از واکسن ندارد، اما پس از یک دوره 10 روزه اثر منفی دارد. محققان گفتند که این نشان می دهد که مدت زمان مصرف آنتی بیوتیک یک نکته مهم بسیار مهم می باشد که باید مد نظر قرار گیرد. جان ویر به عنوان برترین تولید کننده مانتو کلاسیک، مانتو مینیمال از شما خواهشمند است فاصله اجتماعی را رعایت نمایید.

کارهایی که می توانید انجام دهید و از چه کارهایی باید اجتناب کنید

محققان، بیشتر به پزشکان اطفال توصیه می کنند که استفاده از آنتی بادی های ضعیف تر و دوره محدودتر از آنها استفاده شود. آنتی بیوتیک ها برای سرماخوردگی و سایر عفونت های ویروسی کاملا غیر ضروری هستند. بیشتر عفونت‌ها ویروسی هستند و اغلب اوقات پزشک از طرف والدین برای دادن آنتی‌بیوتیک تحت فشار قرار می‌گیرد، حتی اگر نیازی به آن نباشد. حمایت از سلامت فرزندتان مهم است، اما تحت فشار قرار دادن پزشک برای تجویز نسخه چیز دیگری است و در نهایت می تواند مضرتر باشد. معمولاً می‌توانید از شستشوی بینی نمکی برای کمک به پاک کردن عفونت‌های سینوسی استفاده کنید.برای دریافت اطلاعات قیمت اسکراب های پزشکی و جراحی با ما تماس بگیرید.

 

 

مدیر سیستم
ارسال دیدگاه