اسکراب های پزشکی و دلیل اهمیت آنها

ویژگی اسکراب های پزشکی

اسکراب های پزشکی و دلیل اهمیت آنها

اسکراب های پزشکی و دلیل اهمیت آنها را می خواهیم در این مقاله مورد بررسی قرار دهیم. در صنعت بهداشت و درمان، لباس فرم کادر درمان از اهمیت بالایی برخوردار است. روپوش، مانتو و اسکراب پزشکی کارمندان را در برابر آلودگی ها محافظت می کند و موجب می شود عملکرد بهتری داشته باشند. هر گروه کاری چه کار آزمایشگاهی، پزشکی، دندانپزشکی و حتی درمانگاهی لباس هدف خاص خود را دارد. اسکراب ها و روپوش های پزشکی جزء مهمی در ارائه مراقب های بهداشتی می باشند و نقش آنها در مراکز بهداشتی و درمانی مهم و ضروری می باشد. در اینجا برخی از مزایایی است که متخصصان پزشکی، امکانات مراقبت های بهداشتی و بیماران از اسکراب به دست می آورند:

 اسکراب های پزشکی محافظت کافی در برابر مایعات را برای بدن ایجاد می کنند.

اسکرابهای پزشکی با کیفیت بالا از پارچه ای ساخته شده اند که به اندازه کافی ضخیم است تا از تماس مستقیم مایعات بدن بیمار با پوست فرد استفاده کننده جلوگیری کند.

اسکراب ها از نظر اقتصادی کارآمد هستند

روپوش ها برای حداکثر استفاده و بازدهی هزینه طراحی شده اند. آنها از پارچه باکیفیت ساخته شده اند که هم ارزان است و هم می تواند حتی در برابر شستشو بسیار مقاوم هستند. این بدان معنی است که آنها می توانند تا سالها شستشو و سایش دوام بیاورند و به راحتی قابل تعویض هستند.

اسکراب ها راحتی و آزادی عمل بیشتری را برای استفاده کننده فراهم می کند

بر کسی پوشیده نیست که متخصصان مراقبت های بهداشتی برخی از سخت ترین مشاغل را در اطراف خود دارند. جدا از قرار گرفتن در معرض پاتوژن های مضر به طور منظم، آنها همچنین کسانی هستند که انتظار می رود در تمام شیفت کاری خود روی پای خود بایستند، ساعات طولانی کار کنند، بیماران را بلند کنند یا ساعت ها در کلینیک حرکت کنند. برای انجام کارها به طور کارآمد، آنها به لباس هایی نیاز دارند که به آنها راحتی بیشتری بدهد.

اسکراب ها بسیار کاربردی هستند

اسکراب‌ها با جیب‌های بزرگ و آزادی حرکتی بیشتر را به منظور آسان‌تر کردن کار برای استفاده کننده طراحی شده‌اند.

اسکراب ها متخصصان مراقبت های بهداشتی را به راحتی قابل شناسایی می کنند

مانند هر یونیفرم شرکتی، اسکراب ها به راحتی افراد حرفه ای محل را شناسایی می کنند. این شناسایی ها معمولاً با ترکیب رنگ های سفارشی یا چاپ/گلدوزی لوگوی کلینیک ارتقاء می یابد.

اسکراب ها به محافظت در برابر آلودگی متقابل کمک می کنند

آلودگی متقابل فقط یک مشکل در یک مرکز درمانی نیست، بلکه یک نگرانی برای سلامت جامعه است. اسکراب های پزشکی که در یک مرکز تخصصی (و نه در خانه های کارمندان) مورد استفاده قرار می گیرند، از انتشار عفونت ها و ویروس های احتمالاً مسری جلوگیری می کنند. اسکراب ها باید با دقت و با همان تمرکز روی بهداشت مانند سایر ملحفه های مراقبت پزشکی تمیز شوند.

 

 

مدیر سیستم
ارسال دیدگاه