اسکن ام آر آی جنین و کشف نشانه های اوتیسم

کشف اوتیسم در بارداری

اسکن ام آر آی جنین و کشف نشانه های اوتیسم

نشانه های اوتیسم ممکن است در طول اسکن ام آر آی جنین آشکار شود. اوتیسم یک اختلال وضعیت عصبی است که چالش هایی را برای بسیاری از کودکان در سراسر جهان ایجاد می کند. مطالعه جدید دانشکده پزشکی هاروارد در بوستون ممکن است راه خل مناسبی در مورد این اختلال قبل از تولد کودک ارائه دهد. جان ویر به عنوان برترین تولید کننده ایرانی روپوش پزشکی، اسکراب جراحی، مانتو پزشکی شما را به مطالعه ادامه مطلب جلب می کند.

دکتر آلپن اورتگ، محقق فوق دکترا در رشته رادیولوژی در دانشکده پزشکی هاروارد، اسکن های مغزی MRI جنین را که در بیمارستان کودکان بوستون گرفته شده بود، بررسی و تجزیه و تحلیل کرد. آنها تفاوت هایی را در ساختار مغز در کودکانی که بعداً مبتلا به اختلال طیف اوتیسم (ASD)  شدند، یافتند.

اوتیسم با رفتارهای اجتماعی و سایر رفتارهایی تعریف می‌شود که در نوزادان قابل اندازه‌گیری نیستند، اما تحقیقات نشان می‌دهد که نوزادانی که به اوتیسم ادامه می‌دهند، از قبل مغزهای متفاوتی دارند. چیزی که این مطالعه به آن پرداخته است این است که برخی از این تغییرات مغزی ممکن است قبل از تولد شروع شوند.

جزئیات تحقیقات اسکن ام آر آی جنین

تیم تحقیقاتی 39 اسکن مغزی MRI از جنین را در حدود هفته 25 بارداری تجزیه و تحلیل کردند. نه نفر از کودکان دربه طور رسمی مبتلا به ASD تشخیص داده شدند. علاوه بر این، 10 کودک دیگر شرایط سلامتی را در کودکان مبتلا به ASD داشتند، اگرچه به طور رسمی مشخص نشد که مبتلا به ASD هستند.

محققان دریافتند که لوب منزوی مغز در کودکان مبتلا به ASD به طور قابل توجهی بزرگتر است. قشر منزوی ناحیه ای در اعماق مغز است که مسئول کنترل حرکتی، پردازش حسی و رفتار اجتماعی است – عملکردهای شناختی که این افراد گاهی اوقات نیاز به مدیریت دارند. این مطالعه در یک کنفرانس ارائه شده است و هنوز مورد بررسی یا انتشار قرار نگرفته است. جان ویر به عنوان طراح و تولید کننده در ایران البسه پزشکی، توربان، کفش پزشکی، ست اسکراب پزشکی در ایران می باشد.

حقایقی در مورد اوتیسم

به گفته انجمن علم در درمان اوتیسم، اوتیسم یک اختلال پیچیده است که معمولاً دارای اختلال در تعاملات اجتماعی، ارتباطات و گاهی اوقات وجود الگوهای تکراری علاقه، رفتارها و فعالیت‌ها است. شبکه نظارت بر اوتیسم و ناتوانی های رشدی مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها تخمین می زند که از هر 44 کودک 8 ساله 1 نفر مبتلا به ASD شناسایی شده است. شیوع ASD ظاهراً در طول سال‌ها افزایش یافته است، به طوری که در سال 2008، 1 نفر از هر 88 نفر در این طیف قرار داشتند. . اگرچه علل ASD در حال حاضر ناشناخته است، اعتقاد بر این است که هم عوامل ژنتیکی و هم عوامل محیطی در این تشخیص نقش دارند. جان ویر به عنوان برترین فروشنده مانتو های پزشکی از شما بابت خواندن این مطالب تشکر دارد.

 

تشخیص زودهنگام اوتیسم

اگرچه این مطالعه جدید اولین قدم است، اما این تحقیق بینش بیشتری در مورد شناسایی اولیه ASD ارائه می دهد. با توجه به اینکه بسیاری از عوامل ژنتیکی و محیطی می‌توانند بر ظهور ASD در مراحل جنینی تأثیر بگذارند، شناسایی اولین نشانه‌های ناهنجاری‌های مغزی در بیماران احتمالی اوتیسم ایده‌آل است. محقیق بر این باور هستند که در آینده نزدیک، این نتایج ممکن است به ما کمک کند تا پاتوفیزیولوژی رشد مغز در ASD را بهتر درک کنیم و به یک نشانگر زیستی تشخیص زودهنگام تبدیل شویم. تشخیص ASD در اسرع وقت به عنوان مداخله زودهنگام مهم است و می تواند نتایج بهتری را در افراد ارائه دهد. در صورت تکرار، این یافته می تواند به درک بهتر مکانیسم های درگیر منجر شود و ایده های جدیدی را برای رویکردهای مداخله ای ایجاد کند.” جان ویر به عنوان برترین تولید کننده مانتو های پزشکی اسپرت، مانتو کلاسیک، مانتو مینیمال از شما خواهشمند است فاصله اجتماعی را رعایت نمایید.

 

مدیر سیستم
ارسال دیدگاه