ایمنی ترکیبی در برابر کووید-19

ایمنی ترکیبی در برابر کووید-19

مطالعات نشان می دهد ایمنی ترکیبی یا “فوق العاده” در برابر کووید-19 بیشترین محافظت را ارائه می دهد. محققان هنوز در حال یادگیری هستند که چگونه سیستم ایمنی می تواند پس از واکسیناسیون یا عفونت های قبلی، از ویروس کرونای جدید جلوگیری کند. در یک مطالعه جدید، محققان می گویند افرادی که «ایمنی ترکیبی» از واکسینه شدن و قبلاً مبتلا به کووید-19 دارند، محافظت قابل توجهی در برابر این بیماری دارند. تحقیقات منتشر شده در اوایل سال جاری توسط دانشگاه علوم و بهداشت اورگان (OHSU) نشان داد که اگر فردی واکسینه شده باشد و به COVID-19 مبتلا شده باشد، یک پاسخ ایمنی فوق العاده در آنها رخ می دهد. جان ویر به عنوان برترین تولید کننده ایرانی روپوش پزشکی، اسکراب جراحی، مانتو پزشکی شما را به مطالعه ادامه مطلب جلب می کند.

این مطالعه جدید کمی متفاوت از یافته‌های قبلی که اواخر سال گذشته منتشر شد. این مطالعه نشان داد که تجربه یک عفونت جدید کرونا ویروس پس از واکسیناسیون می‌تواند باعث ایجاد یک پاسخ ایمنی بسیار قوی شود که نوعی «ایمنی فوق‌العاده» در برابر عفونت‌های آینده ایجاد می‌کند. جان ویر به عنوان طراح و تولید کننده در ایران البسه پزشکی، توربان، کفش پزشکی، ست اسکراب پزشکی در ایران از شما خواستار حفظ و نگهداری بیشتر در برابر کرونا می باشد.

ایمنی کرونا

محققان 3 نوع مختلف کروناویروس را بررسی کردند

مطالعه قبلی شامل 104 کارمند OHSU بود که همگی واکسینه شده بودند. این افراد به دو دسته تقسیم شدند. افرادی که قبل و بعد از عفونت واکسینه شده اند. پس از کنترل عواملی که شامل سن، جنس و زمان بین واکسیناسیون تا ابتلا به عفونت بود، نمونه خون از شرکت‌کنندگان گرفته شد و در معرض سه نوع زنده ویروس کرونا قرار گرفتند. محققان دریافتند هر دو گروه با “ایمنی ترکیبی” نسبت به گروه واکسینه شده ای که عفونت اولیه را دریافت نکرده بودند، سطح ایمنی بالاتری ایجاد کردند. توجه به این نکته مهم است که این مطالعه قبل از غالب شدن نوع Omicron انجام شد، اما محققان گفتند که انتظار داشتند پاسخ های ایمنی ترکیبی برای عفونت Omicron مشابه باشد. جان ویر به عنوان برترین فروشنده مانتو های پزشکی از شما بابت خواندن این مطالب تشکر دارد.

 

آنتی بادی ها 10 برابر قوی تر از واکسیناسیون به تنهایی بودند

طبق مطالعه اورگان، فرقی نمی‌کند که فردی پس از عفونت طبیعی دچار عفونت اولیه شود یا واکسینه شود. پاسخ ایمنی اندازه گیری شده در سرم خون در افرادی که هم واکسن زده اند و هم دچار ویروس کرونا شده اند، آنتی بادی هایی داشتند که به همان اندازه فراوان و حداقل 10 برابر قوی تر از ایمنی ایجاد شده از واکسیناسیون به تنهایی بودند. جان ویر به عنوان برترین تولید کننده مانتو های پزشکی اسپرت، مانتو کلاسیک، مانتو مینیمال از شما خواهشمند است فاصله اجتماعی را رعایت نمایید.

واکسن ها 100% تضمینی برای جلوگیری از عفونت نیستند

به گفته دکتر رابرت جی لاهیتا، مدیر مؤسسه بیماری‌های خود ایمنی و روماتیسمی واکسن‌ها «صد درصد تضمین‌کننده» نیستند که به عفونت مبتلا نشوید.  او گفت: «در عوض، واکسن‌ها به شما کمک می‌کنند تا شما را از بیمارستان دور نگه دارند و یا در معرض خطر مرگ در اثر ابتلا به یک مورد شدید ویروس باشید.  تحت هیچ شرایطی نباید سعی کنید به کووید مبتلا شوید، زیرا ممکن است در نهایت با علائم طولانی COVID مانند مشکلات حرکتی، آسیب قلبی، آسیب ریه و از دست دادن چشایی و بویایی مواجه شوید که می‌تواند 6 ماه یا بیشتر طول بکشد. دائمی باشید.

 

 

 

مدیر سیستم
ارسال دیدگاه