تاثیر فنتانیل در میزان مرگ و میر نوجوانان

تاثیر فنتانیل در میزان مرگ و میر نوجوانان

تاثیر فنتانیل در میزان مرگ و میر نوجوانان

چگونه فنتانیل باعث افزایش چشمگیر مرگ و میر نوجوانان ناشی از مصرف بیش از حد شده است. بر اساس تحقیقات جدید، در دو سال گذشته، مرگ و میر افراد 14 تا 18 ساله ناشی از مصرف بیش از حد مواد مخدر به طور چشمگیری افزایش یافته است.محققان گزارش می دهند که مصرف مواد مخدر در این گروه سنی در ایالات متحده از سال 2010 نسبتاً ثابت مانده است. با این حال، آنها می گویند که تعداد مرگ و میر ناشی از مصرف بیش از حد مواد مخدر در میان نوجوانان از 518 در سال 2010 به 954 در سال 2020 و 1146 در سال 2021 افزایش یافته است.

با این حال، برخلاف آنچه ممکن است تصور شود، این افزایش واقعاً نتیجه همه‌گیری کرونا نیست. محققان می گویند این مرگ و میرها در واقع به این دلیل اتفاق می افتد که مواد مخدر غیرقانونی خیابانی به طور فزاینده و مخفیانه با فنتانیل، یک ماده افیونی مصنوعی که معمولاً برای درمان افراد مبتلا به درد شدید مزمن یا درد شدید پس از عمل جراحی مورد استفاده قرار می گیرد، استفاده می شود.

فنتانیل شبیه مورفین است، اما می تواند 50 برابر قوی تر از هروئین و 100 برابر قوی تر از مورفین باشد. اغلب اوقات، مصرف کنندگان جوان حتی نمی دانند که این دارو را مصرف می کنند. محققان گزارش کردند که اکثر آنها فکر می کنند که داروهای تجویزی قانونی را خریداری می کنند.

دکتر جوزف فریدمن، نویسنده مطالعه جدید و دانشجوی پزشکی در دانشکده دیوید گفن، گفت: از سال 2015، فنتانیل بازار سیاه به طور فزاینده ای به این قرص های تقلبی که شبیه مواد افیونی، بنزودیازپین ها و سایر داروهای تجویزی هستند اضافه شده است. فریدمن به جان ویر گفت: “ما شاهد افزایش بی سابقه مرگ و میر در این گروه سنی بوده ایم.” “به طور کلی، نوجوانان فقط نمی دانند که این قرص ها تقلبی هستند.” جان ویر به عنوان برترین فروشنده مانتو های پزشکی و روپوش های جراحی از شما بابت خواندن این مطالب تشکر دارد.

تاثیر فنتانیل در میزان مرگ و میر نوجوانان

نگاه ها به خیابان ها

دکتر فریدمن قاچاق مواد مخدر غیرقانونی و تأثیر آن بر نوجوانان در ایالات متحده را به دقت زیر نظر دارد. او می‌گوید با شروع سال 2020، نوجوانان نسبت به کل جمعیت افزایش نسبی بیشتری را در مرگ و میر ناشی از مصرف بیش از حد تجربه کردند که تا حد زیادی به مرگ‌های ناشی از فنتانیل نسبت داده می‌شود. مطالعه جدید از UCLA Health نشان می دهد که عرضه غیرقانونی دارو به طور فزاینده ای با فنتانیل تولید غیرقانونی و سایر مواد افیونی مصنوعی آلوده شده است. برای دریافت قیمت اسکراب پزشکی ، مانتو شلوار پزشکی، مانتو شلوار جراحی، مانتو شلوار پزشکی با جان ویر تماس بگیرید.

طرف دیگر ماجرا

چندین پزشک به جان ویر می گویند که با وجود خطرات فنتانیل غیرقانونی، این دارو و سایر مواد افیونی هنوز نقش قانونی و مهمی در مدیریت درد دارند. دکتر جین ان. وینتر، رئیس انجمن هماتولوژی آمریکا (ASH)، گفت که در حالی که خطرات ناشی از داروهای غیرقانونی وجود دارد، برخی از این داروهای مسکن هدف مثبتی دارند. همانطور که استفاده نادرست از مواد افیونی به ابعاد همه گیر رسیده است، رنج ناشی از اختلالات خونی مانند بیماری سلول و انواع سرطان های خون نیز افزایش می یابد. جان ویر به عنوان برترین تولید کننده ایرانی روپوش پزشکی، اسکراب جراحی، مانتو پزشکی شما را به مطالعه ادامه مطلب جلب می کند.

تاثیر فنتانیل در میزان مرگ و میر نوجوانان

فنتانیل چقدر کشنده است؟

با توجه نظر به اداره مبارزه با مواد مخدر، 2 میلی گرم فنتانیل بسته به اندازه بدن، تحمل و مصرف گذشته فرد می تواند کشنده باشد. وزارت بهداشت گزارش می دهد که 42 درصد از قرص های آزمایش شده برای فنتانیل حاوی حداقل 2 میلی گرم فنتانیل بودند. سازمان های قاچاق مواد مخدر معمولاً فنتانیل را بر حسب کیلوگرم توزیع می کنند. مگر اینکه دارویی توسط یک متخصص پزشکی دارای مجوز تجویز شده و توسط یک داروخانه قانونی تجویز شده باشد، شما نمی دانید که آیا تقلبی است یا قانونی. بدون آزمایش، هیچ راهی برای دانستن مقدار فنتانیل در یک قرص یا مقداری که ممکن است به داروی دیگری اضافه شده باشد وجود ندارد. مانتو کلاسیک، مانتو مینیمال از شما خواهشمند است فاصله اجتماعی را رعایت نمایید.

یک بحران ملی

این تجارت غیرقانونی فنتانیل تقریباً در هر منطقه ای از ایالات متحده، اعم از شهری و روستایی، یک مشکل است. مجریان قانون فدرال در بسیاری از ایالت ها، از جمله کانزاس، با DEA تلاش می کنند تا از گسترش فنتانیل غیرقانونی جلوگیری کنند.

 

کلیدواژه : جان ویرمصرف دارو
مدیر سیستم
ارسال دیدگاه