جلوگیری از سفیدی زودهنگام موها

جلوگیری از سفیدی زودهنگام موها

جلوگیری از سفیدی زودهنگام موها

یکی از مواردی که بسیاری از مردم به آن اهمیت به سزایی می دهند جلوگیری از سفیدی موها می باشد. به همین دلیل در این مقاله سعی داریم به 5 نوع ماده غذایی که از سفیدی زودهنگام جلوگیری می کنند اشاره کنیم.

 

بخش اول

علاوه بر سن، مهمترین علت سفید شدن زود هنگام موها تغذیه و کمبودھای تغذیه ای است. به گزارش آوای سلامت به نقل ازhealthdigezt اگرچه وراثت و افزایش سن، غیر قابل اجتنابند اما مصرف برخی ویتامین ها، و مواد معدنی منجر به کاهش سرعت سفید شدن موها می شوند .

ماھی سالمون:

ماھی سالمون حاوی اسید چرب امگا ٣، پروتئین و سلنیوم است. یکی از نکات مھم درباره سلنیوم این است که یک آنتی اکسیدان بسیار قوی بوده و از بدن در برابر رادیکال ھای آزاد مضر که مسئول بسیاری از بیماری ھای خطرناک و نیز پیری زودرس ھستند، محافظت می کند.

 

شکلات:

شکلات و مخصوصا شکلات نیمه شیرین، دارای ماده معدنی مس است. این ماده معدنی تولید ملانین را افزایش می دھد. ملانین، رنگدانه تیره ای است که به پوست و مو رنگ می دھد.

توت ھا:

یکی از دلایل شھرت توت ھا، مقدار زیاد ویتامین ث موجود در آنهاست. وجود این ویتامین برای سلامتی پوست و مو ضروری است. ویتامین ث تولید کلاژن را در بدن افزایش داده و رادیکال ھای آزاد مضر را که در پیری زودرس نقش دارند، خنثی می کند. پس خوردن توت، به کاھش روند پیری و حفظ رنگ موھا، کمک می کند.

سبزیجات برگ سبز:

این دسته از مواد غذایی، حاوی مقدار زیادی آنتی اکسیدان و فیبر غذایی ھستند. ھمچنین، دارای ویتامین ب هستند که برای تقویت و سلامتی پوست سر، ضروری است. حفظ سلامت پوست سر با کمک شیوه ھای طبیعی و بدون مواد شیمیایی، از مھمترین روش ھای جلوگیری از بروز مشکلات مو مثل سفید شدن مو است. ویتامین ب ۱۲ موجود در این گروه از مواد غذایی، به تولید ھورمون ھایی که در از بین بردن موھای سفید، نقش دارند، کمک می کند.

بادام:

بادام ھم مانند شکلات، حاوی ماده معدنی مس است. در ھر واحد از بادام، ویتامین Eو سایر مواد مغذی است که به سلامت پوست، مو و ناخن، کمک می کنند.

مدیر سیستم
ارسال دیدگاه