حتی نوشیدن متوسط ممکن است به زوال شناختی کمک کند

تاثیر الکل بروی زوال عقل

حتی نوشیدن متوسط ممکن است به زوال شناختی کمک کند

طبق مطالعات جدید نوشیدن بین از حد نوشیدنی های الکی منجر به افزایش سطح آهن در بدن می شود و در نتیجه زوال عقل را در پی دارد.

چگونه الکل ممکن است به زوال شناختی کمک کند

شرکت کنندگان در مطالعه مصرف الکل خود را از طریق یک پرسشنامه گزارش کردند و خود را به عنوان مصرف کنندگان فعلی، هرگز یا قبلی طبقه بندی کردند. مصرف هفتگی الکل برای مصرف کنندگان فعلی محاسبه شد. این افراد همچنین تصویربرداری مغناطیسی (MRI) روی مغزشان انجام دادند. علاوه بر این، نزدیک به 7000 نفر از آنها MRI روی کبدشان انجام دادند.  محققان پس از تجزیه و تحلیل دریافتند که نوشیدن بیش از اندازه الکل در هفته با مقادیر بیشتری آهن در گانگلیون های پایه مرتبط است. این ناحیه از مغز وظایفی مانند حرکات حرکتی، یادگیری رویه ای، حرکت چشم، شناخت و احساسات را بر عهده دارد. آنها همچنین خاطرنشان کردند که سطوح بالاتر آهن در این منطقه با عملکرد شناختی بدتر مرتبط است.

چگونه ریسک را کاهش دهیم

در حالی که یافته‌های این مطالعه مقدماتی هستند و تحقیقات بیشتری برای مشخص کردن معنای واقعی آن مورد نیاز است، کارهایی وجود دارد که می‌توانید در این مدت برای کاهش خطرات ناشی از نوشیدن الکل انجام دهید.  یکی از راه های کاهش خطر این است که میزان الکل مصرفی خود را کاهش دهید.

 

 

مدیر سیستم
ارسال دیدگاه