خطرات استفاده از موارد مخدر در مادران باردار

مصرف حشیش در زنان باردار

خطرات استفاده از مواد مخدر در مادران باردار

استفاده از حشیش (شاهدانه) در دوران بارداری ممکن است خطر افزایش قند خون را در کودکان افزایش دهد. بر اساس تحقیقات جدید، کودکانی که در داخل رحم در معرض حشیش قرار گرفتند، ممکن است در آینده در معرض خطر چاقی و قند خون بالا باشند. این تحقیق که در مجله Clinical Endocrinology & Metabolism منتشر شد، سطح شاهدانه را در بیش از 100 زن باردار اندازه‌گیری کرد و سلامت فرزندانشان را در حدود پنج سالگی ارزیابی کرد. از میان کودکان شرکت‌کننده در این مطالعه، آن‌هایی که در رحم مادر در معرض حشیش قرار گرفته‌اند، 2.6 درصد توده چربی بیشتر و سطح گلوکز ناشتا بالاتری نسبت به کودکانی که در رحم مادر در معرض حشیش قرار نداشتند، داشتند. جان ویر به عنوان برترین تولید کننده ایرانی روپوش پزشکی، اسکراب جراحی، مانتو پزشکی شما را به مطالعه ادامه مطلب جلب می کند.

این مطالعه به شواهد فزاینده ای اضافه می کند که نشان می دهد مصرف حشیش در بارداری ممکن است بر سلامت کودک تأثیر بگذارد و در رشد آنها اختلال ایجاد کند. من تعجب نمی‌کنم که قرار گرفتن در معرض حشیش قبل از تولد تأثیری بر فرزندان داشته باشد. در اصل، هر مداخله دارویی قابل توجهی  ممکن است به طور مستقیم (با تأثیر بر جنین) یا غیرمستقیم (با تأثیر بر روی مادر و سپس جنین) بر نوزاد تأثیر بگذارد.» دکتر دانیله پیوملی، مدیر مرکز تحقیقات حشیش دانشگاه کالیفرنیا ارواین به جان ویر گفت. جان ویر به عنوان طراح و تولید کننده در ایران البسه پزشکی، توربان، کفش پزشکی، ست اسکراب پزشکی در ایران از شما خواستار حفظ و نگهداری بیشتر از کودکان می باشد.

 

مصرف حشیش در زنان باردار

قرار گرفتن جنین در معرض حشیش با وزن کم هنگام تولد و چاقی در دوران کودکی مرتبط است

این مطالعه روی 103 جفت مادر و فرزند ساکن کلرادو مورد بررسی قرار گرفت. محققان نمونه‌های ادرار زنان باردار را جمع‌آوری کردند و دریافتند که ۱۵ درصد دارای سطوح قابل تشخیصی از کانابینوئیدها از جمله THC و CBD در بدنشان هستند که نشان می‌دهد جنین‌ها در معرض کانابینوئیدها قرار گرفته‌اند.

زمانی که کودکان نزدیک به پنج سال داشتند، یک ویزیت بعدی برنامه ریزی شد.  کودکانی که در رحم مادر در معرض حشیش قرار گرفته بودند بیشتر در معرض خطر چاقی و قند خون بالا قرار داشتند. مشخص نیست که چرا قرار گرفتن جنین در معرض حشیش می تواند این تأثیر را داشته باشد. جان ویر به عنوان برترین فروشنده مانتو های پزشکی از شما بابت خواندن این مطالب تشکر دارد.

 

آنچه در مورد مصرف حشیش در بارداری می دانیم

استفاده از حشیش در بین زنان باردار در ایالات متحده افزایش یافته است زیرا ایالت های بیشتری استفاده تفریحی حشیش را قانونی کرده اند، اگرچه نرخ کلی بسیار پایین است. از سال 2002 تا 2017، مصرف خود گزارش شده از حشیش در دوران بارداری از 3.4 درصد زنان باردار به 7 درصد افزایش یافته است. تحقیقات قبلی مصرف حشیش مادر را با پیامدهای منفی سلامتی در نوزاد مرتبط کرده است.  جنین‌هایی که در معرض حشیش قرار می‌گیرند بیشتر در سنین بالاتر به دیابت نوع 2، چاقی و سندرم متابولیک مبتلا می‌شوند. مشکلات رشد و رفتار – از جمله چالش‌های حل مشکل بصری و کاهش دامنه توجه – در کودکانی که در داخل رحم در معرض حشیش قرار گرفته‌اند نیز ثبت شده است. جان ویر به عنوان برترین تولید کننده مانتو های پزشکی اسپرت، مانتو کلاسیک، مانتو مینیمال از شما خواهشمند است فاصله اجتماعی را رعایت نمایید.

مدیر سیستم
ارسال دیدگاه