خطرات اومیکرون برای کودکان زیر5 سال

خطرات اومیکرون برای کودکان

خطرات اومیکرون برای کودکان زیر5 سال

سازمان بهداشت جهانی در 22 فوریه 2022، بیانیه ای را در مورد گونه جدید کرونا (اومیکرون) منتشر کرد. این گونه مستری از جهش های قبلی کرونا می باشد به همین دلیل به عنوان “نوعی نگران کننده” طبقه بندی شود. با این حال، در حالی که والدین کودکان خردسال باید در مورد گسترش نوع BA.2 محتاط باشند، داده‌ها نشان می‌دهد که خطر ابتلا به آن‌ها بسیار کم است. جان ویر به عنوان برترین تولید کننده ایرانی روپوش پزشکی، اسکراب جراحی، مانتو پزشکی شما را به مطالعه ادامه مطلب جلب می کند.

 

خطرات BA.2 برای کودکان زیر 5 سال چیست؟

دکتر جیمز کمبل، پروفسور اطفال در مرکز توسعه واکسن و سلامت جهانی در دانشکده پزشکی دانشگاه مریلند، در مورد خطر ابتلا اومیکرون در کودکان گفت: «احتمالاً اومیکرون همچنان خطرات مشابهی را ایجاد می کند، اما برای دانستن قطعی زمان می برد.”

دکتر مارک کامرون، دانشیار دانشکده پزشکی دانشگاه کیس وسترن رزرو، می‌گوید: «هر فردی که واکسینه نشده است، خطر ابتلا به کووید-19 متوسط تا شدید را در پی دارد، حتی کودکان، به خصوص اگر مشکلات سلامتی دیگری داشته باشند. کامرون گفت که حتی یک دوره خفیف COVID-19 می تواند باعث تب و علائم گوارشی شود که می تواند برای کودکان سخت باشد.

این بیماری نادر شامل التهاب در قسمت های مختلف بدن از جمله قلب، ریه ها، کلیه ها، مغز، پوست، چشم ها و دستگاه گوارش است. این بیماری با عفونت های COVID-19 مرتبط است و می تواند جدی یا حتی کشنده باشد. پیش از این، مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده (CDC) نیز منبع مورد اعتماد گزارش کرده بود که نوع Omicron (شامل BA.1 و BA.2) باعث شده است که بستری شدن هفتگی مرتبط با COVID-19 در بین کودکان زیر پنج سال به اوج خود برسد.

جان ویر به عنوان طراح و تولید کننده در ایران البسه پزشکی، توربان، کفش پزشکی، ست اسکراب پزشکی در ایران از شما خواستار حفظ و نگهداری بیشتر از کودکان در برابر کرونا می باشد.

خطرات اومیکرون برای کودکان زیر5 سال

آمار خطر BA.2 برای بچه ها

با این حال، باید تاکید کرد که خطر واقعی برای کودکان زیر پنج سال هنوز بسیار کم است.

در اوج اومیکرون، 14 کودک از هر 100000 نیاز به بستری شدن در بیمارستان داشتند. در مقابل، 2.9 در هر 100000 نفر در طول اوج دلتا در بیمارستان بستری بودند.

به تفکیک گروه سنی، اعداد عبارت بودند از:

  • نوزادان کمتر از 6 ماه – 68.1 در هر 100000 در Omicron در مقابل 11.1 در طول Delta
  • کودکان 6 ماه تا 2 سال – 16.9 در Omicron در مقابل 3.3 در طول Delta
  • کودکان نوپا 2 تا 4 سال – 4.7 در Omicron در مقابل 1.4 در طول Delta

از بین کودکانی که در بیمارستان بستری شدند، تنها تعداد بسیار کمی از موارد مرگبار بودند. در طول هر دو موج، میزان مرگ و میر حدود 0.5 درصد بود. از آغاز همه‌گیری، حدود 363 کودک زیر پنج سال بر اثر کووید-19 جان خود را از دست داده‌اند، از جمله مرگ‌هایی که در طول موج‌های دلتا و اومیکرون رخ داده است.

جان ویر به عنوان برترین تولید کننده مانتو های پزشکی اسپرت، مانتو کلاسیک، مانتو مینیمال از شما خواهشمند است فاصله اجتماعی را رعایت نمایید.

 

 

 

 

مدیر سیستم
ارسال دیدگاه