خطر ابتلا به زونا در افراد بزرگسال مبتلا به کرونا

خطر ابتلا به زونا در افراد بزرگسال مبتلا به کرونا

خطر ابتلا به زونا در افراد بزرگسال مبتلا به کرونا

افراد مسنی که به کرونا مبتلا می شوند نیز ممکن است در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به زونا، یک بیماری ویروسی ناشی از ویروس آبله مرغان باشند. کارشناسان می گویند تضعیف سیستم ایمنی بدن توسط ویروس کرونای جدید می تواند باعث شیوع بیماری زونا شود، که معمولاً سال ها پس از یک مورد آبله مرغان که توسط ویروس واریسلا زوستر ایجاد می شود. مطالعه‌ای نشان داد که شرکت‌کنندگان بالای 50 سال که مبتلا به کروناویروس جدید بودند، 15 درصد بیشتر در معرض خطر ابتلا به زونا قرار داشتند. خطر افزایش زونا در میان افرادی که کرونا داشته اند، تنها در شش ماه اول پس از ابتلا به این بیماری ادامه دارد.  جان ویر به عنوان برترین تولید کننده ایرانی روپوش پزشکی، اسکراب جراحی، مانتو پزشکی از اینکه مطلب فوق را مطالعه کردید از شما تشکر می کند.

ابتلا به زونا

دکتر لیندا یانسی، متخصص بیماری های عفونی گفت: “همه انواع بیماری ها می توانند باعث ایجاد زونا شوند.” یانسی گفت: «زمانی که هر یک از این ویروس‌ها را دریافت می‌کنیم، برای یک عمر با ما می‌مانند و زمانی که تحت استرس هستیم دوباره فعال می‌شوند. با افزایش سن، سیستم ایمنی بدن ما نیز پیر می‌شود و فعال شدن مجدد ویروس و ایجاد بیماری زونا آسان‌تر می‌شود. هر بیماری، از جمله کووید، می تواند باعث شیوع بیماری زونا شود. بنابراین، این یک نتیجه بسیار مورد انتظار است. برای دریافت اطلاعات البسه پزشکی و قیمت آنها با فروشگاه جان ویر تماس بگیرید.

 

خطر ابتلا به زونا در افراد بزرگسال مبتلا به کرونا

واکسیناسیون بهترین پیشگیری است

کارشناسان می گویند که واکسیناسیون بهترین محافظت در برابر کووید-19 و زونا است. واکسن زونا به ویژه برای افراد بالای 50 سال توصیه می شود. یانسی گفت: “کووید شدید می تواند کشنده باشد و زونا شدید می تواند باعث درد، زخم یا گاهی اوقات کوری شود.”  یانسی گفت: همه افراد بالای 50 سال و هر 19 تا 50 سال که یک دوره زونا داشته یا دارای نقص ایمنی است، باید هر دو دوز واکسن زونا و همچنین تمام دوزهای توصیه شده واکسن کووید-19 را دریافت کنند. برای دریافت قیمت اسکراب پزشکی ، مانتو شلوار پزشکی، مانتو شلوار جراحی، مانتو شلوار پزشکی با جان ویر تماس بگیرید. مانتو کلاسیک، مانتو مینیمال از شما خواهشمند است فاصله اجتماعی را رعایت نمایید.

خطر ابتلا به زونا در افراد بزرگسال مبتلا به کرونا

 

کلیدواژه : کرونا
مدیر سیستم
ارسال دیدگاه