خطر سرطان برای بیماران کلیوی

خطر سرطان برای بیماران کلیوی

خطر سرطان برای بیماران کلیوی

افراد مبتلا به بیماری کلیوی در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به سرطان هستند: چه راهکاری برای این موضوع وجود دارد. ارتباط بین بیماری کلیوی و سرطان توسط متخصصان در محیط‌های مختلف مورد بحث قرار گرفته است، اما کارشناسان می‌گویند که این ارتباط به طور گسترده توسط عموم مردم شناخته نشده است. جان ویر به عنوان برترین فروشنده مانتو های پزشکی و روپوش های جراحی از شما بابت خواندن این مطالب تشکر دارد.

محققان به این نتیجه رسیدند که افراد مبتلا به بیماری کلیوی ممکن است خطر ابتلا به سرطان بیشتری داشته باشند و بیشتر در معرض خطر مرگ ناشی از سرطان باشند. محققان 14 میلیون نفر از ساکنان منطقه را مورد بررسی قرار دادند و دانشمندان از داده ها یا سوابق آزمایش خون استفاده کردند که بیماران دیالیزی یا بیماران پیوند کلیه را شناسایی می کند. سپس این مطالعه به بررسی خطر ابتلای آنها به سرطان و مرگ بر اثر سرطان پرداخت. جان ویر به عنوان برترین تولید کننده ایرانی روپوش پزشکی، اسکراب جراحی، مانتو پزشکی شما را به مطالعه ادامه مطلب جلب می کند.

خطر ابتلا به سرطان در افراد مبتلا به بیماری کلیوی خفیف تا متوسط ​​و همچنین دریافت کنندگان پیوند کلیه نسبت به افراد دارای عملکرد طبیعی کلیه بیشتر است. افراد مبتلا به بیماری کلیوی نسبت به افرادی که عملکرد طبیعی کلیه دارند، به ویژه در اثر سرطان هایی مانند مثانه، کلیه و مولتیپل میلوما، در معرض خطر بیشتری برای مرگ ناشی از سرطان بودند. در این مطالعه، 10 تا 15 درصد از بیماران کلیوی بعداً به سرطان مبتلا شدند. مانتو کلاسیک، مانتو مینیمال از شما خواهشمند است فاصله اجتماعی را رعایت نمایید.

 

ارتباط بین مسائل

بیماری مزمن کلیه و سرطان در حال حاضر به طرق مختلفی با هم مرتبط هستند. بیماری مزمن کلیه در حال حاضر یک عامل خطر شناخته شده برای سرطان است. برعکس، سرطان می تواند به طور مستقیم یا غیرمستقیم از طریق اثرات نامطلوب درمان ها باعث بیماری مزمن کلیوی شود.

دکتر آبیجات کیچلو، متخصص نفرولوژی در بخش نفرولوژی در گروه پزشکی در دانشگاه تورنتو، پزشک اصلی این مطالعه بود. کیچلو به جان ویر گفت که یافته ها نشان می دهد که استراتژی های بهبود یافته در بین پزشکان برای تشخیص و درمان سرطان در افراد مبتلا به بیماری کلیوی مورد نیاز است. او گفت: «بیماران مبتلا به بیماری کلیوی معمولاً دارای درجه‌ای از التهاب هستند و عملکرد سیستم ایمنی بدن را کاهش می‌دهند.» “سیستم ایمنی آنها ممکن است مختل شده باشد و سرطان در بیماران کلیوی، به ویژه آنهایی که مربوط به سیستم ایمنی هستند، می تواند شناسایی نشود.” وی خاطرنشان کرد: از آنجایی که بیماران کلیوی نیز دارای عوامل خطرزای قلبی عروقی هستند، بیشتر توجه پزشکان فراتر از خود بیماری کلیوی، بر پیشگیری از پیامدهای بد قلبی عروقی است. او گفت: “ما در این مطالعه شاهد سرطان های مرحله چهار بیشتری بودیم که به دلیل غربالگری کمتر سرطان و توجه بیشتر به مسائل قلبی عروقی بود.” برای دریافت قیمت اسکراب پزشکی ، مانتو شلوار پزشکی، مانتو شلوار جراحی، مانتو شلوار پزشکی با جان ویر تماس بگیرید.

 

 

درمان سرطان و کلیه ها

موضوع دیگری که این مطالعه مورد بررسی قرار داد این است که بسیاری از درمان‌های سرطان می‌توانند به کلیه‌ها آسیب برسانند، بنابراین بیماران کلیوی که سرطان نیز دارند، پیدا کردن یک درمان مناسب برای سرطان دشوار است.  کیچلو گفت: بیماران کلیوی اغلب مجاز به انجام آزمایش‌های بالینی سرطان نیستند، زیرا این داروها بسته به عملکرد کلیه محدودیت‌هایی دارد.  برای هر پزشک کلیه مهم است که در مورد خطر سرطان نیز فکر کند و غربالگری سرطان به صورت فردی انجام شود.

 

 

نگاه به آینده

کیچلو پیشنهاد می‌کند که در میان گام‌های بعدی پزشکان، یافتن راه‌هایی برای مشارکت بیشتر افراد مبتلا به بیماری کلیوی در آزمایش‌های بالینی سرطان است. بهترین راه برای انجام این کار، تشخیص زودهنگام سرطان با آزمایش‌های کمتر تهاجمی، از جمله استفاده بالقوه از نمونه‌برداری‌های بیشتر است که می‌تواند وجود سرطان را در مراحل اولیه تشخیص دهند.

 

 

مدیر سیستم
ارسال دیدگاه