خواص انجیر را بشناسیم

خواص انجیر را بشناسیم

 

ویتامین آ، ویتامین ب ۱ و ب ۲، کلسیم، آهن، فسفر، منگنز، سدیم، پتاسیم و کلر از مواد مغذی موجود در انجیر هستند.در ادامه خواص این میوه تابستانی را با هم مرور میکنیم:

پیشگیری از یبوست

غلظت بالای فیبر موجود در انجیر موجب عملکرد منظم روده و جلوگیری از یبوست می شود. فیبر موجود در انجیر نه تنها برطرف کننده یبوست است بلکه از اسهال و حرکات نامنظم روده ای نیز پیشگیری می کند.

کاهش وزن

فیبر موجود در انجیر به کاهش وزن کمک می کند و مصرف آن به افراد دارای اضافه وزن و چاقی توصیه می شود. البته توجه داشته باشید که انجیر نسبتا دارای کالری زیادی است و می ‌تواند منجر به افزایش وزن شود، خصوصا اگر همراه با شیر مصرف شود. به همین دلیل بهتر است در مصرف آن تعادل را رعایت کنید. مصرف چند عدد انجیر برای دریافت مواد مغذی آن کافی است و در مصرف آن زیاده روی نکنید.

کاهش کلسترول

انجیر دارای پکتین است. پکتین نوعی فیبر گیاهی و محلول است. هنگامی ‌که این فیبر را مصرف میکنید، به سادگی کلسترول‌ های اضافی را با خود حمل می ‌کند و به قسمتی از بدن که مواد زائد برای دفع در آنجا جمع می ‌شوند منتقل می کند. علاوه بر این، انجیر به دلیل وجود فیبر زیاد می ‌تواند در کنترل اشتها و میل شما به مصرف غذاهای چرب و مضر موثر باشد.

حفظ سلامت قلب

انجیر خشک حاوی فنول، امگا 3 و امگا 6 است. این اسیدهای چرب خطر ابتلا به بیماری ‌های قلبی را کاهش می ‌دهند. برگ انجیر نیز تاثیر زیادی بر میزان تری ‌گلیسیرید موجود در خون دارد. در واقع، برگ انجیر یک بازدارنده برای تری‌ گلیسیرید محسوب می ‌شود و مقدار کلی آن را کاهش می‌ دهد.

 

 

مدیر سیستم
ارسال دیدگاه