راهکارهای مناسب برای شستشوی اسکراب های پزشکی

شستشوی اسکراب پزشکی

راهکارهای مناسب برای شستشوی اسکراب های پزشکی

راهکارهای مناسب برای شستشوی اسکراب های پزشکی از جمله مهمترین نکاتی هستند که ما در این مقاله سعی داریم بر آن اشاره کنیم. تمیز کردن اسکراب های جراحی و پزشکی یکی از مهمترین کارهایی است که باید مورد توجه قرار گیرد. اسکراب‌های پزشکی در معرض لکه‌ها و باکتری‌های زیادی هستند، بنابراین شستن صحیح آن‌ها به شما و خانواده‌تان کمک می‌کند تا سالم بمانید. این نکات را برای تمیز کردن اسکراب های پرستاری خود بررسی کنید تا ظاهری عالی داشته باشید.

1- اسکراب ها را در آب گرم بشویید و سرکه سفید را اضافه کنید

برای شستشوی اسکراب ها در خانه درجه حرارت ماشین لباسشویی را در 90 درجه قرار دهید. این دما برای تمیز کردن پارچه ها بسیار مناسب می باشد. برای کمک به تنظیم رنگ اسکراب های خود و حفظ حس نرمی پارچه، نصف فنجان سرکه سفید اضافه کنید.

2- قبل از شستشو، لکه ها را پاک کنید

اگر با لکه‌های سختی مانند پماد، خون یا سایر مایعات بدن مواجه شدید، بهتر است قبل از تمیز کردن اسکراب‌های پرستاری، این لکه‌ها را از قبل تمیز کنید، در غیر این صورت ممکن است لکه‌ها به طور کامل از بین نرود.

خون:

یک بطری پراکسید هیدروژن بردارید. مقدار کمی را مستقیماً روی لکه بمالید و آن را با آب سرد مالش دهید. در صورت نیاز دوباره استفاده کنید و اسکراب های خود را طبق معمول بشویید.

داروهای مایع:

برخی از داروها به آنها رنگ اضافه می‌کنند و ممکن است هر از چند گاهی چند قطره روی اسکراب‌هایتان بریزید. برای از بین بردن لکه، پارچه را به مدت 1 تا 8 ساعت در یک سفید کننده مبتنی بر اکسیژن و آب سرد خیس کنید و سپس آن را به طور معمول بشویید.

مایعات بدن:

برای مواردی مانند استفراغ، ادرار و مدفوع، این لکه ها را با جوش شیرین، پراکسید هیدروژن و آب سرد پاک کنید. جوش شیرین را روی لکه بپاشید و آن را با یک محلول پراکسید هیدروژن/آب به نسبت 1:4 اسپری کنید. با آب سرد بشویید و طبق معمول بشویید.

ید:

برای حذف لکه های ید از صابون مایع ظرفشویی، سرکه سفید و آب گرم استفاده کنید. لکه را با یک پارچه خشک پاک کنید، محلول را دوباره بمالید و تا زمانی که از بین برود لکه را پاک کنید. سپس اسکراب های خود را طبق معمول بشویید.

نحوه شستشوی اسکراب پزشکی

3- اسکراب های پرستاری خود را بلافاصله بعد از کار تمیز کنید

برای جلوگیری از پخش مایعات یا میکروب‌ها پس از تعویض لباس‌های دیگر، سعی کنید اسکراب‌های خود را در اسرع وقت بعد از کار بشویید یا حداقل آنها را جدا از بقیه لباس‌های کثیف خود نگهداری کنید. اگر به خصوص کثیف هستند، هنگام دست زدن به آنها از دستکش استفاده کنید.

 

4- هنگام شستشو آنها را به سمت بیرون برگردانید

درست مانند زمانی که شلوار جین مورد علاقه خود را می شویید، چرخاندن اسکراب هایتان به سمت بیرون به جلوگیری از پر شدن و محو شدن پارچه کمک می کند و پارچه را در شرایط خوبی نگه می دارد.

 

5- اسکراب ها را با بقیه لباس هایتان نشویید

بهتر است برای جلوگیری از آلودگی تصادفی اسکراب ها خود را با سایر لباس های خود نشویید.

 

 

6- به طور مرتب از سفید کننده استفاده نکنید

ممکن است وسوسه شوید که از سفید کننده استفاده کنید، به خصوص برای شستن یک روپوش آزمایشگاهی، اما توصیه ما به شما این است که این کار حداقل بار انجام دهید. سفید کننده می تواند می‌تواند دکمه‌ها را زرد کند و آرم‌های سفارشی حک شده روی آن‌ها را به مرور زمان محو کند. در حالی که سفید کننده های مبتنی بر اکسیژن برای از بین بردن لکه های رنگ مناسب هستند، معمولاً باید از سفید کننده های معمولی برای اکثر شستشوها اجتناب شود.

7- قبل از خشک کردن لکه ها را بررسی کنید

قبل از انتقال اسکراب ها به خشک کن، اسکراب های خود را برای لکه های ماندگار بررسی کنید. پس از خشک شدن پارچه، پاک کردن این لکه ها تقریبا غیرممکن می شود. برای داشتن بیشترین قدرت ضدعفونی، اسکراب ها را حداقل به مدت 30 دقیقه روی حرارت زیاد خشک کنید. اگر خیلی نگران ضدعفونی کردن نیستید، خشک کردن در پایین ترین حالت باید کافی باشد.

مدیر سیستم
ارسال دیدگاه