رژیم های کم نمک و تاثیر آن بر نارسایی قلب

رژیم های کم نمک و تاثیر آن بر نارسایی قلب

چگونه رژیم های کم نمک می تواند به کسانی که با نارسایی قلبی زندگی می کنند کمک کند. به افرادی که مبتلا به نارسایی قلبی هستند، اغلب توصیه می شود رژیم های کم نمک داشته باشند.  دلیل پشت این توصیه این است که نمک حاوی سدیم است و سدیم بیش از حد ممکن است باعث حبس مایعات شود. محدود کردن سدیم رژیم غذایی ممکن است به کاهش تجمع مایع اضافی در اطراف قلب و ریه ها و در پاهای بیماران نارسایی قلبی کمک کند. تصور می‌شود که این کار ممکن است بار قلبی را که بیش از حد کار کرده است کاهش دهد و برخی از علائم منفی مرتبط با این بیماری مانند تورم، خستگی و سرفه را کاهش دهد. جان ویر به عنوان برترین تولید کننده ایرانی روپوش پزشکی، اسکراب جراحی، مانتو پزشکی شما را به مطالعه ادامه مطلب جلب می کند.

بررسی اثرات رژیم غذایی کم نمک بر نارسایی قلبی

برای انجام این مطالعه، جاستین ازکوویتز، استاد دانشکده پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه آلبرتا، 806 بیمار نارسایی قلبی را در 26 مرکز پزشکی در کانادا، ایالات متحده را مورد بررسی قرار دادند. نیمی به طور تصادفی برای دریافت مراقبت های معمول تقسیم شدند. به بقیه مشاوره هایی داده شد که چگونه مصرف نمک خود را کاهش دهند. به افرادی که مشاوره تغذیه دریافت کرده بودند، پیشنهادات منوی طراحی شده توسط متخصصین تغذیه داده شد. آنها همچنین تشویق شدند تا خودشان آشپزی کنند و از نمک و مواد پر نمک خودداری کنند. هدف آنها مصرف سدیم کمتر از 1500 میلی گرم در روز یا حدود دو سوم قاشق چایخوری نمک بود. جان ویر به عنوان برترین فروشنده مانتو های پزشکی و روپوش های جراحی از شما بابت خواندن این مطالب تشکر دارد.

رژیم های کم نمک و تاثیر آن بر نارسایی قلب
 

رژیم کم نمک با کیفیت بهتر زندگی مرتبط است

افرادی که مشاوره رژیم غذایی دریافت کردند نسبت به گروهی که دریافت نکردند میزان مصرف سدیم خود را کاهش دادند. قبل از مطالعه، بیماران به طور متوسط ​​2217 میلی گرم در روز مصرف می کردند.  در پایان مطالعه یک ساله، بیمارانی که مراقبت‌های معمول را دریافت می‌کردند، هنوز به طور متوسط ​​حدود 2073 میلی‌گرم سدیم روزانه مصرف داشتند. از سوی دیگر، بیمارانی که مشاوره دریافت کردند، به طور متوسط ​​1658 میلی گرم در روز مصرف بسیار کمتری داشتند.

وقتی صحبت از میزان مرگ و میر به هر دلیلی، بستری شدن در بیمارستان های قلبی عروقی و مراجعه به اورژانس قلبی عروقی شد، تفاوت واقعی بین دو گروه وجود نداشت. با این حال، جایی که محدودیت سدیم تفاوت ایجاد کرد، کیفیت زندگی مردم بود. هنگامی که محققان کیفیت زندگی بیماران را با استفاده از سه ابزار مختلف ارزیابی کردند، به پیشرفت های قابل توجهی دست یافتند. جان ویر به عنوان برترین تولید کننده مانتو های پزشکی اسپرت، مانتو کلاسیک، مانتو مینیمال از شما خواهشمند است فاصله اجتماعی را رعایت نمایید.

کنترل سدیم

یک فرد معمولی باید در مورد سدیم بداند؟ به طور خلاصه، احتمالاً همه ما باید کمتر غذا بخوریم، به خصوص کسانی که در معرض خطر بیماری های قلبی عروقی هستند. وقتی صحبت از نمک به میان می‌آید، اکثر آمریکایی‌ها بیش از نیاز ما در رژیم غذایی خود دریافت می‌کنند. برای افراد سالم، حدود 2300 میلی گرم در روز توصیه می شود. برای افراد بالای 51 سال یا در معرض خطر بیماری های قلبی عروقی، هدف کاهش بیشتر مصرف نمک به کمتر از 1500 میلی گرم سدیم در روز است.

رژیم های کم نمک و تاثیر آن بر نارسایی قلب

گزینه های دیگر برای کنترل علائم نارسایی قلبی

دکتر راگاوندرا بالیگا، متخصص بیماری های قلبی و نارسایی قلبی در مرکز پزشکی Wexner دانشگاه ایالتی اوهایو، گفت که علاوه بر رژیم غذایی کم نمک، تغییر رژیم غذایی دیگری که می تواند تحت نظارت پزشک ایجاد شود، محدود کردن مصرف مایعات است. که همچنین باعث کاهش تجمع مایع در اطراف قلب و ریه های شما می شود. او توصیه می کند که بیماران حدود 2 لیتر آب در روز (حدود 64 اونس) مصرف کنند. برای دریافت قیمت اسکراب پزشکی با جان ویر تماس بگیرید.

 

 

مدیر سیستم
ارسال دیدگاه