عدم تاثیر ورزش بر رژیم غذایی ناسالم

عدم تاثیر ورزش بر رژیم غذایی ناسالم

عدم تاثیر ورزش بر رژیم غذایی ناسالم

یک بررسی جدید نشان می دهد که داشتن یک رژیم غذایی ناسالم، با وجود ورزش هایی هم به طور منظم انجام می شود نیز بی فایده خواهد بود.   این تحقیق این بررسی را انجام می دهد که  سطوح بالای فعالیت بدنی با اثرات مضر رژیم غذایی نامناسب بر خطر مرگ و میر مقابله نمی کند.  مطالعه‌ای که در دانشگاه سیدنی انجام شد نشان داد شرکت‌کنندگانی که هم فعالیت بدنی بالایی داشتند و هم رژیم غذایی باکیفیت داشتند، کمترین خطر مرگ را داشتند. این گروه در مقایسه با افرادی که تحرک بدنی کمتری و رژیم‌های غذایی نامناسبی دارند، به میزان 17 درصد در معرض کمتر مرگ و میر قرار دارند. آنها همچنین 19 درصد کمتر در معرض خطر مرگ ناشی از بیماری های قلبی عروقی و 27 درصد از سرطان های خاص بودند.

به عبارت دیگر؟ شما نمی توانید به سادگی با ورزش بیشتر از اثرات یک رژیم غذایی نامناسب پیشی بگیرید. فعالیت بدنی منظم و عادات غذایی خوب در مورد سلامت طولانی مدت و طول عمر شما دست به دست هم می دهند.

 

اثرات رژیم غذایی و تناسب اندام بر مرگ و میر

غذا نه تنها سوختی است که بدن شما برای تولید انرژی به آن نیاز دارد، بلکه حاوی تمام بلوک‌های ساختمانی (مواد مغذی) است که برای ساخت سلول‌های جدید مورد نیاز است، زیرا سلول‌های قدیمی آسیب دیده جایگزین می‌شوند. فعالیت بدنی و رژیم غذایی نیز نقش عمده ای در پیشگیری از بسیاری از بیماری های مزمن مانند دیابت نوع 2، برخی سرطان ها و بیماری های قلبی عروقی دارد. یکی از راه‌هایی که رژیم غذایی و فعالیت بدنی بر سلامتی ما تأثیر می‌گذارد، کنترل وزن است. چربی اضافی با شروع بسیاری از بیماری های مزمن فوق الذکر مرتبط است. فراتر از کنترل وزن، فعالیت بدنی و رژیم غذایی می تواند جنبه های دیگر سلامتی شما از جمله تنظیم التهاب، عملکرد سیستم ایمنی و توده عضلانی را بهبود بخشد که همگی می توانند طول عمر شما را افزایش دهند.

عدم تاثیر ورزش بر رژیم غذایی ناسالم

واقعا به چه مقدار ورزش نیاز دارید؟

یکی از دلایل رایجی که مردم اغلب برای ورزش نکردن منظم ذکر می کنند کمبود وقت است. انجام مقدار توصیه شده ورزش ممکن است بیش از آنچه فکر می کردید قابل دستیابی باشد. برای بزرگسالان 18 تا 64 سال توصیه می شود حداقل 150 تا 300 دقیقه فعالیت بدنی متوسط ​​تا شدید در هفته یا 75 تا 150 دقیقه فعالیت شدیدتر داشته باشند.  این ممکن است به این معنا باشد که سه روز در هفته به مدت 90 دقیقه پیاده روی کنید، هر شب 30 دقیقه را صرف بازی در فضای باز با بچه ها صرف کنید، یا هر روز صبح در باشگاه عرق کنید.

تنوع غذایی داشته باشید

غذایی که رنگ های متنوعی دارند ( مانند میوه‌ها و سبزیجات تازه، لوبیا، ماچا، کاکائو خالص و غیره فکر کنید) مملو از آنتی‌اکسیدان‌هایی است که به مبارزه با التهاب و استرس اکسیداتیو کمک می‌کنند. بنابراین، یکی از ساده‌ترین راه‌هایی که می‌توانید کیفیت رژیم غذایی خود را بهبود ببخشید، افزودن مواد غذایی متنوع و تازه به بشقاب غذایی می باشد. اطمینان از اینکه پروتئین و چربی با کیفیت بالا به اندازه کافی می خورید نیز کلیدی است. پروتئین را در غذاهایی مانند حبوبات، عدس و لوبیا و همچنین ماهی، تخم مرغ، مرغ و گوشت خواهید یافت.

ورزش

اگر نوعی از ورزش وجود دارد که از آن لذت نمی برید، پس تلاش برای دنبال کردن آن تنها در کوتاه مدت فوایدی خواهد داشت زیرا بعید است که آن را ادامه دهید. هنگامی که نوعی ورزش را پیدا کردید که از آن لذت می‌برید، کارسون توصیه می‌کند راه‌هایی را بیابید تا آن را در برنامه روزانه خود قرار دهید. ورزش می تواند یک خروجی اجتماعی باشد. ممکن است فرصتی برای گذراندن وقت با دوستان برای دنبال کردن یک هدف مشترک یا زمان بسیار مورد نیاز خانواده باشد. به جای دوری از این تعاملات، ورزش را با دیگران در برنامه کلی خود قرار دهید.

خط پایین

شما نمی توانید اثرات سوء یک رژیم غذایی نامناسب را با یک جلسه اضافی در باشگاه یا بلند کردن وزنه های سنگین تر از بین ببرید. برای داشتن سلامتی و طول عمر به یک رژیم غذایی با کیفیت و حداقل 150 دقیقه ورزش متوسط در هفته نیاز دارید. اولویت دادن به رژیم غذایی و تناسب اندام ممکن است کار سختی به نظر برسد، اما با انجام چند تغییر کوچک در روال فعلی خود، ممکن است آسان تر از آن چیزی باشد که فکر می کنید.

 

 

مدیر سیستم
ارسال دیدگاه