علائم آبله میمون معمولا به این ترتیب ظاهر می شوند

موارد ابتلا به آبله میمون در سراسر جهان در حال افزایش است: آنچه باید بدانید

علائم آبله میمون معمولا به این ترتیب ظاهر می شوند

یک بیماری نادر به نام آبله میمون در ایالات متحده و اروپا تایید شده است و موارد مشکوک بیشتری در سراسر جهان وجود دارد. اگرچه تنها حدود 200 مورد تایید شده وجود دارد، کارشناسان بهداشت شروع به بررسی شیوع این بیماری و معنای آن برای عموم کرده‌اند. آبله میمون ویروسی است که منشاء آن در حیوانات غرب و مرکز آفریقا است. در حالی که معمولاً محدود به حیوانات است، همانطور که شیوع های قبلی نشان داده است، می تواند به انسان نیز سرایت کند.

علائمی که ابتدا خود را نشان می دهند

علائم اولیه آبله میمون ها دستگاه تنفسی فوقانی یا آنفولانزا است. با این حال، آنها تا دو هفته پس از آلوده شدن فردی ظاهر نمی شوند. اگر در معرض ویروس قرار گرفته و آلوده شوید، دوره نهفتگی بسیار طولانی دارد – و هنگامی که وارد بدن شود، ابتدا بر اندام های داخلی تاثیر می گذارد.

این علائم شامل

  • تب شدید
  • بدن درد
  • سردرد و خستگی

این علائم در دست ها، پاها، صورت، دهان یا حتی اندام تناسلی دیده می شود و به برجستگی‌های برجسته قرمز دردناک پر از چرک تبدیل می‌شوند.

چگونه گسترش می یابد

آبله میمون از طریق تماس نزدیک از فرد به فرد منتقل می شود. این ویروس از طریق قطرات تنفسی منتقل می شود، که مستلزم تماس طولانی مدت چهره به چهره یا نزدیک با فرد دیگری است. این ویروس با COVID-19 بسیار متفاوت است. با این ویروس، ما زنجیره های انتقالی را می بینیم که به فرد دیگری مرتبط است.

 

چگونه درمان می شود

در حال حاضر هیچ درمان اثبات شده یا بی خطری برای آبله میمون وجود ندارد و بیشتر افراد بدون هیچ مداخله ای بهبود می یابند و زنده می مانند. در حالی که سازمان غذا و دارو واکسن هایی را برای انتقال آبله میمون تایید کرده است، تقریباً 50 سال است که برای جمعیت عمومی استفاده نشده است و در حال حاضر در انبار استراتژیک ملی باقی مانده است.  در حال حاضر هیچ برنامه ای برای استفاده از هیچ واکسنی در ایالات متحده برای آبله میمون وجود ندارد.

 

 

 

مدیر سیستم
ارسال دیدگاه