عمکرد زنان در برابر مردان در مسابقات ورزشی

مقایسه زنان و مردان

عمکرد زنان در برابر مردان در مسابقات ورزشی

نزدیک به 5 سال از زمانی که جان مک‌انرو، اسطوره تنیس، با گفتن اینکه سرنا ویلیامز یکی از مسلماً یکی از مسلط‌ترین تنیس‌بازان تاریخ این ورزش است.  او قادر خواهد بود مردان حاضر رتبه در این ورزش را نیز شکست دهد. مک اندرو این مسئله را مد نظر قرار داد که در هر ورزش و هر مرحله ای زنان می توانند پیشگام باشند. طبق مطالعات منتشر شده از زمان اظهارات مک‌انرو، ممکن است عمکرد زنان در برابر مردان در مسابقات ورزشی در برخی از ورزش‌ها که به استقامت و شرایط شدید زنان بهتر از مردان عمل کنند. جان ویر به عنوان برترین تولید کننده ایرانی روپوش پزشکی، اسکراب جراحی، مانتو پزشکی شما را به مطالعه ادامه مطلب جلب می کند.

مقایسه زنان و مردان

زنان در حال نزدیکتر شدن به مردان هستند

از سال 2017 تا کنون ، مطالعات بیشتری نشان می دهد که زنان در حال کاهش شکاف های عملکردی در مسابقات اولتراماراتن و دوچرخه سواری هستند. علاوه بر این، برخی از زنان قبلاً در گروه‌های سنی بالاتر از مردان در شنای طولانی‌مدت برابری کرده یا از آنها پیشی گرفته‌اند. به نظر می رسد مردان با فرم هایی که برای توده عضلانی بزرگتر و انفجاری تر با درصد چربی بدن کمتر ساخته شده اند، برای سرعت بهتر در مسابقات کوتاه تر مناسب باشند. با این حال، هر چه فاصله بیشتر و شرایط سردتر باشد، زنان در مقایسه بهتر عمل می کنند.

طبق تحقیقات منتشر شده در سال 2020: “در مسابقات شنای طولانی مدت در آبهای آزاد زنان حدود 0.06 کیلومتر در ساعت سریعتر از مردان بودند.

 

طبیعت و پرورش بر عملکرد تأثیر می گذارد

هورمون های مرتبط با جنسیت نیز می توانند بر شکاف عملکرد بین جنسیت ها تأثیر بگذارند. برخی از زنان با شرایط بین جنسیتی و سایر تفاوت‌ها در رشد جنسی، سطح تستوسترون غیرعادی بالایی دارند. اما به طور متوسط، زنان نسبت به مردان سطوح پایین تری از تستوسترون در گردش دارند. این احتمالاً به کاهش میانگین توده عضلانی و ظرفیت قلبی عروقی در بین زنان کمک می کند که به نوبه خود بر عملکرد ورزشی آنها تأثیر می گذارد.

 

مقایسه ها ممکن است اشتباه باشد

با توجه به میانگین تفاوت در فیزیولوژی و فرصت ها، برخی از کارشناسان سودمندی مقایسه عملکرد ورزشی مردان و زنان را زیر سوال می برند. از یک سو، می‌توان تفاوت‌های زیست‌شناسی را بدون بی‌ارزش ساختن تلاش‌ها و دستاوردهای زنان ورزشکار تصدیق کرد.

 

جان ویر به عنوان طراح و تولید کننده در ایران البسه پزشکی، توربان، کفش پزشکی، ست اسکراب پزشکی در ایران از شما خواستار رعایت فاصله اجتماعی مناسب می باشد

 

 

مدیر سیستم
ارسال دیدگاه