فواید نشاسته برای سلامتی

فواید نشاسته برای سلامتی

همه غذاهای نشاسته ای یکسان ایجاد نمی شوند. غذاهایی مانند سیب زمینی و موز حاوی نشاسته هستند که دارای تعدادی فواید برای سلامتی بدون عوارض جانبی مضر هستند.  بر اساس یک مطالعه در سال 2017 توسط بنیاد علم بریتانیا، این نشاسته ها ممکن است به افراد کمک کند کمتر غذا بخورند و همچنین سلامت روده و کنترل گلوکز خون را بهبود بخشند. یک بررسی در سال 2022 که تأثیر نشاسته‌های مقاوم را بر روی بزرگسالان مبتلا به پیش دیابت و دیابت تجزیه و تحلیل می‌کند، همچنین با احتیاط مزایای آنها را در مورد سلامت روده و مدیریت گلوکز مورد بررسی قرار می‌دهد، اما بیان می‌کند که قبل از نتیجه‌گیری باید مطالعات بیشتری انجام شود. جان ویر به عنوان برترین فروشنده مانتو های پزشکی و روپوش های جراحی از شما بابت خواندن این مطالب تشکر دارد.

غذاهای حاوی نشاسته

غذاهای نشاسته ای غذاهایی هستند که کربوهیدرات بالایی دارند، مانند:

 • سیب زمینیها
 • برنج
 • نان
 • پاستا
 • غلات

این غذاها بخش مهمی از یک رژیم غذایی مغذی هستند. آنها منبع خوبی از انرژی برای بدن هستند و معمولاً حاوی طیف وسیعی از مواد مغذی مانند فیبر، آهن، کلسیم و ویتامین های گروه B هستند. پس از مصرف، غذاهای نشاسته ای به سرعت به قند تبدیل می شوند که بدن می تواند بلافاصله برای انرژی از آن استفاده کند. . برای دریافت قیمت اسکراب پزشکی ، مانتو شلوار پزشکی، مانتو شلوار جراحی، مانتو شلوار پزشکی با جان ویر تماس بگیرید. مانتو کلاسیک، مانتو مینیمال از شما خواهشمند است فاصله اجتماعی را رعایت نمایید.

غذاهای دارای نشاسته مقاوم

غذاهای حاوی نشاسته مقاوم به سرعت در بدن به قند تجزیه نمی شوند. مانند فیبر، نشاسته‌های مقاوم در سیستم گوارش بدون تغییر زیادی حرکت می‌کنند و به ایجاد باکتری‌های مفید روده کمک می‌کنند. برای دریافت اطلاعات البسه پزشکی و قیمت آنها با فروشگاه جان ویر تماس بگیرید.

نمونه هایی از غذاهای حاوی نشاسته مقاوم عبارتند از:

 • لوبیا
 • عدس
 • نخود خشک
 • موز سبز

نشاسته مقاوم همچنین می تواند به طور طبیعی تشکیل شود، مانند زمانی که غذاهای نشاسته ای مانند سیب زمینی و ماکارونی پخته و سپس خنک می شوند. جان ویر به عنوان برترین تولید کننده ایرانی روپوش پزشکی، اسکراب جراحی، مانتو پزشکی از اینکه مطلب فوق را مطالعه کردید از شما تشکر می کند.

فواید نشاسته مقاوم

همانطور که در بالا گفته شد، نشاسته مقاوم در روده کوچک هضم نمی شود. در عوض، در روده بزرگ تخمیر می‌شود و زنجیره‌های اسید چرب کوتاه تولید می‌کند و در اصل به شکلی از فیبر تبدیل می‌شود. این زنجیره های اسیدی به عنوان منبع انرژی برای سلول های کولون عمل می کنند. افزایش اسیدهای چرب در روده بزرگ ممکن است به جلوگیری از رشد سلول های غیر طبیعی در روده کمک کند. مصرف منظم غذاهای سرشار از نشاسته مقاوم، همراه با مقدار زیادی میوه، سبزیجات و آجیل می تواند سلامت را بهبود بخشد.

لاکیر گفت: “ما می دانیم که مصرف کافی فیبر غذایی به طور کلی برای دستیابی به یک رژیم غذایی سالم و متعادل مهم است و خطر ابتلا به طیف وسیعی از بیماری های مزمن از جمله سرطان روده بزرگ، دیابت نوع 2 و بیماری قلبی را کاهش می دهد.”

نکات ساده تر مدیریت وزن

چه مصرف نشاسته‌های مقاوم را افزایش دهید یا نه، واینر توصیه‌هایی برای افرادی دارد که در حال شروع یک سفر بهداشتی جدید هستند.

 • وینر شخصاً به مشتریان خود توصیه می کند که به جای اهداف گسترده، اهداف خاصی را تعیین کنند.
 • اهدافی مانند «کاهش وزن»، «بیشتر به باشگاه رفتن» یا «سالم‌تر بودن» خیلی کلی هستند.
 • وینر گفت انتخاب یک هدف خاص راه بهتری برای رویکرد مدیریت وزن است.
 • هدافی مانند نوشیدن آب به جای نوشابه یا خوردن یک وعده غذایی گیاهی در هفته مفیدتر و انجام پذیرتر هستند.

 

کلیدواژه : فواید نشاسته
مدیر سیستم
ارسال دیدگاه