كاهش وزن و لاغرشدن صورت

لاغری صورت

كاهش وزن و لاغرشدن صورت

كاهش وزن و لاغرشدن صورت یکی از اتفاقاتی است که در هنگام کاهش وزن رخ می دهد. اينكه انتظار داشته باشيم صورت طى كاهش وزن دست نخورده باقى بماند و چربى بطور انتخابى تنها از بخش هايى از بدن كم شود، توقعى غير واقعى و نشدنى است (بدست آوردن يك كمر باريك و حفظ يك صورت پر)! صورت بدليل سطح كوچك تر در مقايسه با شكم، همواره تغييرات مربوط به كاهش وزن را زودتر و بيشتر نشان مى دهد و اين خصوصا در مورد صورت هاى كشيده و با گونه هاى بدون برجستگی صادق است.

تغییرات بیشتر در این افراد

👈اين نوع صورت ها در مقايسه با صورت گرد و داراى گونه برجسته، در حين كاهش وزن تغيير بيشترى را نشان مى دهند. با اين وجود افرادی از نسل قديمى تر يا با تفكر قديمى تر ، از مقايسه صورت ديروز و امروزتان به شما نهيب مى زنند كه چون صورت شما به پهناى صورت قدیم تان نیست،  چهره تان خراب شده است! در حالی که كمتر مدلى در دنيا پيدا مى كنيد كه صورتى پر و كمرى باريك داشته باشد. با همه اینها، اگر خيلى نگران لاغرى صورت تان در برنامه كاهش وزن هستيد به نكات زير توجه كنيد: ادامه مطلب در پست بعدى…

راه حل های پیشنهادی

همانطور كه اشاره شد هنگام كاهش وزن، تغيير صورت و ديده شدن نشانه هاى لاغرى اجتناب ناپذير است. با اين وجود براى به حداقل رساندن اين تغييرات پيشنهاد مى شود:

جلوگیری از کاهش وزن شدید

🚩 از كاهش وزن زياد (مثلا كاهش وزن از ٨٠ كيلوگرم به ٦٠ كيلوگرم) كه سبب تحليل رفتن قابل ملاحظه چربى صورت مى گردد، خوددارى كنيد. براى صورت هاى كشيده بهتر است به كاهش وزن كمتر قناعت شود.

عجول بودن

🚩كاهش وزن باعجله و تند كه معمولا تركيبى از رژيم غذايى سخت (مثل حذف يك وعده غذايى و تحمل گرسنگى) و ورزش شديد است و كاهش وزن بيشتر از ٢ تا ٣ كيلوگرم در ماه را بدنبال دارد، تاثير آنى و چشم گيرى بر صورت مى گذارد.

برنامه غذایی

🚩برنامه غذايى كاهش وزن بايد متعادل و متنوع باشد و تنها بر محدود كردن اقلام غذايى غير ضرورى متمركز باشد. دريافت كافى همه گروه هاى غذايى (خصوصا غلات) براى سلامت پوست ضرورى است. برنامه هاى غذايى اينترنتى، باشگاهى و خودسرانه عموما رژيم هاى غذايى غير متعادل اند و تامين كننده نيازهاى اصلى بدن از جمله بافت پوست نيستند.

مکمل های مناسب

🚩توصيه مى شود براى حفظ پوست و مو در حين كاهش وزن مصرف مكمل هاى حاوى ويتامين و مواد معدنى تجويز شده جدى گرفته شود و دستورات تغذيه اى دقيقا رعايت شود.

 

“منبع سایت دکتر مداح”

مدیر سیستم
ارسال دیدگاه