نوشیدن قهوه طول عمر را افزایش می دهد

نوشیدن قهوه طول عمر را افزایش می دهد

نوشیدن قهوه طول عمر را افزایش می دهد

محققان دانشگاه پزشکی جنوبی در گوانگژو چین خبرهای خوبی برای دوستداران قهوه دارند. آنها دریافتند افرادی که این نوشیدنی محبوب را می نوشند در طی یک دوره هفت ساله احتمال کمتری دارد که بمیرند. این تأثیر در افرادی با مصرف متوسط قهوه، معادل 1.5 تا 3.5 فنجان در روز، قوی تر نشان داد.  هم قهوه شیرین و هم بدون شیرینی با کاهش خطر مرگ مرتبط است. با این حال، افرادی که قهوه شیرین می‌نوشیدند نسبت به افرادی که در فنجان دم‌نوش خود شکر مصرف نمی‌کردند، عملکرد بهتری داشتند

نوشیدن قهوه طول عمر را افزایش می دهد

ارتباط قهوه با کاهش خطر مرگ و نقش شیرین کننده ها

مطالعات نشان می دهد که قهوه ممکن است از قلب محافظت کند و به درمان سایر بیماری ها کمک کند. در مجموع، 171616 نفر که در شروع مطالعه بیماری قلبی عروقی یا سرطان نداشتند وارد مطالعه شدند. میانگین سنی شرکت کنندگان در مطالعه 55.6 سال بود. این افراد از سال 2009 و پایان آن در سال 2018 مورد مطالعه قرار گرفتند.  در طول این مطالعه، افراد مصرف قهوه و اینکه آیا از شکر، شیرین کننده های مصنوعی یا اصلاً شیرین کننده استفاده کرده اند، بررسی شد. تیم تحقیقاتی مرگ و میر ناشی از همه علل، سرطان و بیماری های قلبی عروقی را تخمین زد. پس از تجزیه و تحلیل داده‌های جمع‌آوری‌شده، محققان یک ارتباط U شکل بین میزان نوشیدن قهوه و خطر مرگ پیدا کردند. افرادی که سطح مصرف متوسطی داشتند بهتر از افرادی که مصرف کمتر یا بیشتر داشتند، عمل کردند.

توصیه هایی برای نوشیدن قهوه

مصرف متوسط ​​قهوه، دو تا پنج فنجان  اثرات مثبتی بر سلامتی دارد. اینها شامل کاهش خطرات سکته مغزی، دیابت نوع 2، بیماری پارکینسون، بیماری آلزایمر، سرطان روده بزرگ، سرطان کبد، بیماری کبد چرب غیر الکلی است و طبق تحقیقات اخیر، نوشیدن قهوه نیز ممکن است خطر آسیب حاد کلیه را کاهش دهد. کوکران گفت، بر اساس تحقیقات تیم لیو و سایر مطالعات، به نظر می رسد که مصرف قهوه با افزایش طول عمر مرتبط است.

 

مدیر سیستم
ارسال دیدگاه