واکسن کرونا مدرنا برای افراد زیر 5 سال

واکسن کرونا مدرنا برای افراد زیر 5 سال

واکسن کرونا مدرنا برای افراد زیر 5 سال

هفته آینده یک گروه مستقل مشاوره واکسن در سازمان غذا و دارو آمریکا تصمیم خواهد گرفت که آیا به کودکان 6 ماهه تا 5 ساله دسترسی به واکسن کووید-19 مدرنا را توصیه کنند یا خیر.  این واکسن به  صورت دو دوز تزریق و با یک چهارم قدرت واکسن بزرگسالان تزریق می شود. هیچ واکسن COVID-19 در ایالات متحده برای کودکان زیر 5 سال مجاز نیست. این درحالی است که سیاست‌های ماسک و سایر اقدامات بهداشت عمومی تا حد زیادی در سراسر کشور کنار گذاشته شده‌اند و کودکان کوچک‌تر را در برابر عفونت کرونا آسیب‌پذیر می‌کند و بسیاری از والدین امیدوار هستند که واکسن به زودی مجاز شود.

واکسن کرونا مدرنا برای افراد زیر 5 سال

نتایج مشابه برای گروه های سنی بالاتر در طول Omicron

در ماه مارس، مدرنا اعلام کرد که مطالعه‌اش نشان می‌دهد که دو دوز واکسن آن یک پاسخ آنتی‌بادی خنثی‌کننده قوی در کودکان 6 ماهه تا 5 ساله ایجاد می‌کند. در پی انتشار این خبر، این شرکت اعلام کرد که واکسن 51 درصد در برابر عفونت در کودکان 6 ماهه تا زیر 2 سال موثر است. 37 درصد در برابر عفونت در کودکان 2 تا 5 ساله موثر بود. در حالی که نتایج نشان می‌دهد که واکسن کمتر از واکسن‌های گروه‌های سنی مسن‌تر مؤثر به نظر می‌رسد، این مطالعه عمدتاً در طول موج آمیکرون انجام شد.

واکسن کرونا مدرنا برای افراد زیر 5 سال

Pfizer و BioNTech سه دوز را آزمایش می کنند

Pfizer و BioNTech دوز سوم را به مطالعه واکسن COVID-19 خود برای کودکان 6 ماهه تا 4 ساله اضافه کردند، پس از اینکه دو دوز پاسخ ایمنی کمتری نسبت به نوجوانان و بزرگسالان جوان ایجاد کرد. بررسی های نشان می دهد که سه دوز واکسن 80.3 درصد در پیشگیری از عفونت در این گروه سنی، در زمانی که Omicron نوع غالب بود، موثر بوده است.

 

کاری که والدین اکنون می توانند انجام دهند

والدین کودکان خردسال همچنان اقداماتی را برای محافظت از آنها انجام دهند، مانند پرهیز از تجمعات بزرگ در داخل خانه و استفاده از ماسک در محیط‌های عمومی سرپوشیده برای افراد دو سال یا بالاتر را انجام دهند.

 

 

 

مدیر سیستم
ارسال دیدگاه