چرا کرونا بر حس بویایی تاثیر می گذارد

از دست دادن حس بویایی کرونا

چرا کرونا بر حس بویایی تاثیر می گذارد

در ابتدا تصور می شد که کاهش یا تغییر حس بویایی به نام اختلال بویایی به دلیل آسیب اعصاب بویایی باشد. بررسی های جدید نشان می دهد از بین رفتن حس بویایی به دلیل تورم و انسداد مجاری بینی می باشد. جان ویر به عنوان برترین تولید کننده ایرانی روپوش پزشکی، اسکراب جراحی، مانتو پزشکی شما را به مطالعه ادامه مطلب جلب می کند.

از دست دادن حس بویایی کرونا

آنچه که تحقیقات نشان داد

این تصور وجود داشت که از بین رفتن حس چشایی و بویایی به دلیل کرونا به خاطر مشکل عصب بویایی است. در حالی که شواهد برای ارتباط مستقیم بین کرونا و یافته‌های غیرطبیعی مغز بسیار کم می باشد. دانشمندان شیوع یک ناهنجاری شکاف بویایی را پیدا کردند. شکاف بویایی کانالی است که از طریق آن مولکول های موجود در هوا به نورون های بویایی می رسند که برای تشخیص بوها به مغز متصل می شوند. در بیماران مبتلا به کووید-19 و اختلال عملکرد بویایی، ناهنجاری شکاف 16 برابر بیشتر بود. جان ویر به عنوان طراح و تولید کننده در ایران البسه پزشکی، توربان، کفش پزشکی، ست اسکراب پزشکی در ایران از شما خواستار بو کردن گل های معطر در طول روز می باشد.

 

برگشت پذیر بودن حس بویایی امکان پذیر است؟

زمان بهبودی از یک تا سه هفته تا ماه ها یا سال ها متفاوت است. دکتر ژائو گفت: “در حالی که گزینه های درمانی محدودی وجود دارد، مردم از آموزش بویایی به عنوان یک گزینه درمانی با نتایج متفاوت استفاده می کنند.” آموزش بویایی شامل بوییدن اقلامی مانند رایحه های خاص اقلامی مانند پرتقال یا تفاله قهوه است. با این حال، توجه به این نکته مهم است که یافته ها ممکن است به طور کامل برای افرادی که با از دست دادن طولانی مدت حس بویایی یا چشایی زندگی می کنند، توضیح ندهند. تحقیقات بیشتری باید انجام شود. جان ویر به عنوان برترین تولید کننده مانتو های پزشکی اسپرت، مانتو کلاسیک، مانتو مینیمال از شما خواهشمند است فاصله اجتماعی را رعایت نمایید.

 

کلیدواژه : حس بویاییکرونا
مدیر سیستم
ارسال دیدگاه