کارکنان مراقبت های بهداشتی نیز شایسته مد هستند

کارکنان مراقبت های بهداشتی نیز شایسته مد هستند

کارکنان مراقبت های بهداشتی نیز شایسته مد هستند، به اغراق می توان گفت اسکراب ها، روپوش ها و مانتو های پزشکی به عنوان یکی از بازارهای هدف برای سرمایه گذاری مبدل شده است. یکی اثرات جانبی که پاندمی کرونا داشت رابطه ما را با کارکنان مراقبت های بهداشتی که به صورت کامل تجهیز شده بودند، تغییر داد. برای طراحی و تولید تجهیزات پزشکی که ساده ترین آن ماسک می باشد، لوزام جدیدی تهیه و تولید شده است که تقریباً بخشی کار یک طراح لباس شده است.

اسکراب پزشکی

اکنون رابطه بین طراح و کارکنان مراقبت های پزشکی وارد مرحله جدیدی شده است. جوزی ناتوری، طراح معروف به خاطر لباس‌های راحتی و لباس‌های زیر زنانه، در حال پیوستن به Care+Wear، شرکت “پوشاک سلامت” است. خانم ناتوری آخرین شرکت کننده در تلاشی فزاینده برای تغییر موقعیت بخشی است که ممکن است یکی از بزرگترین، و نادیده گرفته‌شده‌ترین بخش‌های حرفه‌ای به‌عنوان پیشگامان بزرگ مرز بندی مد باشد.

 

آمار و روند جدید در اسکراب های پزشکی

طبق آمار Fortune Business Insights،در سال 2020 بازار جهانی پوشاک پزشکی، که اسکراب‌ها و روپوش‌های جراحی بزرگ‌ترین بخش آن هستند،  86.15 میلیارد دلار بود و انتظار می‌رود تا سال 2028 به 140 میلیارد دلار برسد. در همان زمان، آمار اداره کار ایالات متحده گزارش‌ها حاکی از آن است که انتظار می‌رود مشاغل مرتبط با مراقبت‌های بهداشتی از سال 2019 تا 2029 به میزان 15 درصد رشد کنند و 2.4 میلیون شغل جدید یا “شغل بیشتر از هر گروه شغلی دیگر” اضافه شود.

اگرچه برخی از پزشکان قبل از همه‌گیری از اسکراب دوری می‌کردند، وجود پاندمی کرونا اهمیت آنها را بیشتر کرده است. این تنها راهی است که همه افراد در بیمارستان می توانند خود را  با پوشیدن اسکراب ابراز کنند. وقتی به این فکر می‌کنید که وقتی سر کار می‌رویم چگونه خودمان را بیان می‌کنیم، دیوانه‌وار است که به پرستاران و پزشکان در طول تاریخ چنین فرصتی داده نشده است. از آنجایی که کدهای لباس در همه جا، از جمله در موسسات مالی و مدارس، دوباره ارزیابی می شوند، چرا کارکنان پزشکی باید معاف شوند؟

جمع بندی

این امر به‌ویژه با توجه به روشی که همه‌گیری کارکنان مراقبت‌های بهداشتی را به مرکز گفتگوهای فرهنگی سوق داد و آنها را به قهرمانان تبدیل کرد و با توجه به ظهور لباس های راحت که اختیارات طراح را به قلمرو لباس‌های کشدار و راحت گسترش داد،همین امر موجب طراحی و تولید اسکراب های پزشکی شده است و امید است این روند در آینده با توجه به افزایش کارکنان این بخش نیز بیشتر شود.

 

مدیر سیستم
دیدگاه کاربران
1 دیدگاه
ارسال دیدگاه