5 عادت ناسالم بیماری همه گیر و نحوه ترک آنها

5 عادت ناسالم بیماری همه گیر و نحوه ترک آنها

در طول همه‌گیری کرونا، بسیاری از مردم متوجه شدند که عادت‌های ناسالم جدیدی ایجاد می‌کنند در حالی که دیگران احساس می‌کردند عادات قدیمی دوباره ظاهر می‌شوند. 61 درصد از آمریکایی‌ها امیدوارند عادت ناسالمی را که در طول همه‌گیری ایجاد کرده‌اند، ترک کنند. استرس شدید، بی حوصلگی و عدم اطمینان ناشی از قوانین قرنطینه و فاصله گذاری اجتماعی در بیماری همه گیر، مردم را به چرخه نوشیدن بیشتر، کم تحرک بودن و خوردن غذاهای ناسالم سوق می دهد. با این حال، ترک عادت های ناسالم ممکن است، زیرا مردم از این مزیت برخوردارند که می توانند رفتار خود را بازتاب دهند و تغییراتی ایجاد کنند.

 

چگونه عادت های ناسالم را ترک کنیم

برای ترک عادات ناسالم، لازم است عادات سالم‌تر جدیدی را وارد کنیم. علاوه بر این، داشتن یک استراتژی و حفظ ثبات در آن برنامه کلیدی است.

او پیشنهاد داد که از کوچک شروع کنید و از آنجا بسازید. عادات ناسالم رایجی که بسیاری از مردم در طول این همه گیری اتخاذ کردند شامل مصرف بیش از حد الکل، عادات غذایی ناسالم، ورزش نکردن، تماشای بیش از حد صفحه تلویزیون، و خواب بسیار کم یا زیاد می باشد در اینجا کارشناسان پیشنهاد می کنند که این عادات ناسالم را با رفتارهای سالم تر جایگزین کنید.

 

مصرف بیش از حد الکل

اولین قدم برای کاهش مصرف الکل این است که به طور کامل درک کنید که چقدر الکل می نوشید. هنگامی که دیدگاه واقع بینانه ای از ریختن بیش از حد به دست آوردید، می توانید با اصلاح ریختن خود به یک وعده واقعی شروع کنید.  ثبت عادات نوشیدن شما می تواند به تعیین اینکه آیا نوشیدن از یک الگو پیروی می کند یا خیر کمک می کند. به عنوان مثال، اگر متوجه شدید که شب ها الکل بیشتری می نوشید و در آن زمان تمایل به مصرف آن دارید، آمادگی بیشتری برای ایجاد تغییر دارید. قبل از نوشیدن، احساسات و احساسات فیزیکی مانند «احساس اضطراب بیشتر»، «ناامیدی از بچه‌ها»، «فرسودگی با سردرد» و غیره را یادداشت کنید. این یادداشت‌ها به شما سرنخ‌هایی درباره مداخله مناسب می‌دهند. جایگزینی را شناسایی کنید که به آن احساس یا حالت فیزیکی کمک می کند، مانند «مدیتیشن به مدت 20 دقیقه»، «پیاده روی رفتن».

عادات غذایی ناسالم

وقتی صحبت از عادات غذایی به میان می آید، ارزش سلامتی را برای شما ارزیابی کنید. آیا این به معنای کاهش مصرف قند، چربی، کربوهیدرات، کافئین یا چیز دیگری است. در تلاش برای تغییر چیزی، ابتدا باید وضعیت خود را ارزیابی کنیم، سپس خودمان را در مورد آنچه باید انجام دهیم آموزش دهیم. به عنوان مثال، اگر می خواهید کافئین را حذف کنید، مطمئن شوید که جایگزینی مانند چای گیاهی دارید. همچنین در نتیجه سردردهای سم زدایی را نیز در نظر بگیرید. انتخاب آگاهانه برای اجتناب از خرید غذاهای ناسالم اولین قدم دیگر است. اگر غذای موجود در خانه خود نداشته باشید، احتمال اینکه زیاده‌روی کنید کمتر خواهید بود. یک متخصص تغذیه همچنین می تواند به شما کمک کند تا در مورد دستور العمل های غذایی سالم بیاموزید، یک برنامه غذایی تهیه کنید، و برای تغییر عادات غذایی پشتیبانی دریافت کنید.

عدم ورزش

یافتن زمان و انرژی بزرگترین مانع برای ورزش کردن است.  به عنوان مثال، یک جلسه 30 دقیقه ای پیاده روی یا تمرین قدرتی دو بار در هفته می تواند انگیزه ایجاد یک عادت ورزشی مداوم را ایجاد کند. کندی می‌گوید: «برنامه‌ریزی زمان‌ها برای ورزش و پیدا کردن یک هشدار دهنده، مانند زنگ هشدار روی تلفن شما یا دوستی برای تمرین، می‌تواند به شما کمک کند به تعهد خود پایبند باشید. بعلاوه، زمانی از روز را انتخاب کنید که کمتر از ورزش کردن اجتناب کنید، و ورزشی را انتخاب کنید که برایتان سرگرم کننده است، بنابراین احتمال انجام آن بیشتر است.

 

زمان بیش از حد صفحه نمایش

زمان تماشای صفحه می تواند نشانه فرسودگی شغلی یا وسیله ای برای بی حس کردن دنیای اطراف شما باشد. به عنوان مثال، اگر هدفتان این است که سالم‌تر غذا بخورید، بر یادگیری نحوه آشپزی سالم‌تر یا یادگیری طرز تهیه غذا تمرکز کنید. بهتر است در کلاس آشپزی شرکت کنید. با یادگیری چیزهای جدید، سلامت مغز خود را نیز تشویق می کنید، بنابراین این یک برد-برد است. ما اغلب در خواندن اخبار، دریافت ایمیل‌های کاری، یا مرور در رسانه‌های اجتماعی برای پرت کردن حواس از لحظه‌ی حال، غرق می‌شویم.

کم یا زیاد خوابیدن

تا جایی که ممکن است، سعی کنید هر روز مقدار مناسبی از خواب را برای زمان خواب و بیدار شدن یکسان برنامه ریزی کنید. از یک برنامه ردیابی خواب و یک دستگاه پوشیدنی استفاده کنید تا در مورد الگوهای خواب خود بیاموزید و مطابق با آن تغییرات ایجاد کنید. رعایت تکنیک های بهداشت خواب، مانند خاموش کردن وسایل الکترونیکی چند ساعت قبل از خواب، از بین بردن نور در اتاق خواب، و تبدیل اتاق به مکانی برای خواب آرام نیز می تواند کمک کننده باشد.

 

 

 

مدیر سیستم
ارسال دیدگاه