75 درصد از افراد مبتلا به کووید طولانی در ابتدا در بیمارستان بستری نشدند

75 درصد از افراد مبتلا به کووید طولانی در ابتدا در بیمارستان بستری نشدند

یک تحلیل جدید نشان می‌دهد که حتی افرادی که مبتلا به کرونا خفیف یا متوسط ​​هستند و نیازی به بستری شدن در بیمارستان ندارند، هنوز هم می‌توانند طولانی مدت به کرونا مبتلا شوند. ما می دانیم افرادی که مدت طولانی به کووید مبتلا می شوند ممکن است عفونت شدید داشته باشند، ممکن است در بیمارستان بستری شوند یا حتی ممکن است عفونت های بدون علامت داشته باشند.

آیا واکسیناسیون کمکی می کند؟

یک مطالعه اخیر در بریتانیا نشان داد که واکسینه شدن پس از آزمایش مثبت کرونا می تواند خطر ابتلا به کووید طولانی مدت را کاهش دهد. محققان داده های مربوط به 28000 فرد بین 18 تا 69 سال را که حداقل یک دوز واکسیناسیون پس از مثبت شدن تست کووید-19 دریافت کرده بودند، بررسی کردند. اولین دوز واکسن کووید-19 در ابتدا با کاهش 13 درصدی خطر ابتلا به کووید طولانی همراه بود، در حالی که دوز دوم با کاهش 9 درصدی بیشتر همراه بود.

اجتناب از COVID-19

هنگامی که صحبت از اجتناب از کووید طولانی به میان می آید، بهترین کار این است که در وهله اول از آلوده شدن خود جلوگیری کنید. سعی کنید از بروز عفونت دیگری جلوگیری کنید، به خصوص اگر فردی هستید که بیشتر مستعد ابتلا به بیماری جدی هستید. به پوشیدن ماسک خود ادامه دهید و در صورت امکان از گروه های بزرگ اجتناب کنید.

 

 

کلیدواژه : کرونا
مدیر سیستم
ارسال دیدگاه